Як пройти онкореабілітацію в менському санаторії «Остреч»

За спільною домовленістю адміністрацій Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, Менського санаторію «Остреч» та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернігівській області на базі санаторію сформовано відділення реабілітації онкологічних хворих.

Як повідомляють в онкодиспансері, коло сучасних діагностичних методів та новітніх прогресивних методик лікування онкологічних захворювань значно збільшилось. А відтак і кількість хворих, які успішно пройшли радикальне лікування та побороли рак, щодня зростає. Втім недоліки у вітчизняній законодавчій базі та відсутність спеціалізованих центрів для реабілітації онкопацієнтів лишають людей сам на сам із наслідками страшної хвороби, а інколи взагалі унеможливлюють процес відновлення. Аспект реабілітації онкологічного хворого – вкрай важливий. Адже він дозволяє активізувати особистісний потенціал у боротьбі з онкологічним захворюванням, мобілізацію внутрішніх ресурсів хворого для подолання стресової ситуації. Системний підхід дає змогу побачити весь процес реабілітації, перш за все − з позиції інтересів хворого.

Відтепер у відділенні онкореабілітації можливе проведення курсу відновновлювального  лікування  для пацієнтів, які мають наслідки радикального протипухлинного лікування раку таких органів:

  • молочної залози: порушення лімфовідтоку з верхньої кінцівки на стороні ураження; обмеження рухів у плечовому суглобі на боці операції;
  • вегетосудинні порушення і нервово-психічні розлади;
  • наслідки радикального протипухлинного лікування раку жіночих статевих органів;
  • наслідки радикального лікування раку шлунково-кишкового тракту, супутні захворювання (гепатити, холецистити, панкреатити);
  • функціональні розлади нервової системи;
  • функціональні розлади опорно-рухового апарату.

Як зазначила завідувачка відділенням онкореабілітації Аліна Сирота, лікування проводиться завдяки широкому спектру процедур та з використанням сучасних методів сорбційної терапії на основі унікальних засобів і методик із застосуванням ентеросорбентів та спеціальних адсорбційних мазей і пов’язок. Засоби і методики їхнього використання розроблені спільно колективом лікарів та фахівців Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького НАН України. Доведено, що розробки інституту сприяють швидкому поновленню функцій кісткового мозку, пригнічених внаслідок проведення хіміо- та променевої терапії, покращують формулу крові, нормалізують стан шлунково-кишкового тракту, печінки та нирок. Лікування можливо здійснити  як коштом Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, так і на комерційній основі, тобто за власні кошти.

Оформити путівку можна, звернувшись за адресою:

  • м. Чернігів,
  • просп. Миру, 211,
  • поліклінічне відділення, каб. 301.

Для консультації лікаря та визначення показань і протипоказань до санаторно-курортного лікування й отримання фахових рекомендацій пацієнтові слід мати при собі амбулаторну картку і документацію, що підтверджує проходження радикального протипухлинного лікування. Також інформацію про умови проживання та цінову політику можна отримати за адресою:

Довідка:

Санаторій «Остреч» – куточок поліської природи. Знаходиться на території Менського району, що на Чернігівщині. Розташувався санаторій «Остреч» серед соснового лісу, на березі мальовничого озера, неподалік від міста Мена. Корпуси – сучасні, три- та чотириповерхові. Доріжки спускаються на піщаний пляж. Лісова тиша, повітря, що пахне сосною, благодійно сприяють оздоровчому процесу.