ВЖЕ В ЛЮТОМУ-БЕРЕЗНІ ЗА ДОПОМОГОЮ «Електи» ПРОЛІКУЮТЬ ПЕРШИХ ПАЦІЄНТІВ

Щорічно в онкологічному диспансері променеву терапію отримують понад 2,5 тисячі пацієнтів, причому для цього використовуються два застарілих кобальтових прискорювача. Вся проблема обладнання у тому, що під час гамма-випромінювання вони знищують не тільки ракові клітини, а і значну частину здорових. Крім того, стара апаратура часто виходить із ладу, а придбання до неї нових деталей фінансово не виправдане.

Керівництво диспансеру разом із обласною владою вирішили розв’язати проблему радикально – придбати сучасний прискорювач відомої європейської компанії «Електа», на яку вони вийшли через тендерні торги. Солідна сума закупівель у 75 мільйонів гривень виявилася набагато меншою, ніж та, яку пропонували інші учасники тендеру. ЇЇ збирали з багатьох джерел – від резервного фонду – до коштів благодійників. Вважається, що ці гроші себе цілком виправдають, адже можливості прискорювача унікальні.

Як розповів головний лікар онкологічного диспансеру Валерій Зуб:

«Це революційна подія в нашому закладі. Чи є в Україні щось подібне? Це перший апарат такого рівня, який має 160 «пелюсток», який дозволить формувати доволі точне поле опромінення, з формуванням розміру пухлини. Це дозволить дійсно лікувати якісно, попередить розвиток ускладнень, які можуть виникнути у процесі лікування, використовувати не тільки променеву терапію, а і променеву хірургію, до чого всі клініки світу намагаються дійти. Обладнання значно покращить якість надання спеціалізованої медичної допомоги населенню, дасть змогу підвести більш високі дози опромінення до пухлини, а також зменшить терміни перебування пацієнтів у стаціонарі».

У свою чергу голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч зазначив:

«Проект для області дуже важливий, тому що він здатен продовжити життя наших людей, а демографічний стан на Чернігівщині – найболючіша проблема. Тому реалізація цього амбітного проекту якраз на часі».

Віце-президент компанії «Електа» Вальдемар Колодзей разом з керівником проектів у галузі охорони здоров’я «Бізнес Суиден» Еббою Гульт запевнили чернігівських онкологів та голову облдержадміністрації у надійності обладнання та наголосили, що воно має безмежний технічний ресурс та не потребує заміни джерела випромінювання.

Нині попередня робота по встановленню апаратури здійснюється активними темпами – на території онкодиспансеру зводиться приміщення для прискорювача та триває навчання відповідних спеціалістів. Передбачається, що вже у лютому-березні наступного року за допомогою  «Електи» пролікують перших пацієнтів. 

За інформацією УОЗ Чернігівської ОДА