Всі тогорічні випускники медичної студії Чернігівського центру сучасної онкології вступили до медвузів!

13 випускників медичної студії Валерія Зуба вступили до медвузів. Учні Чернігівського педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді і два роки відвідували студію при онкодиспансенрі. Її очолює Валерій Зуб, головний лікар Чернігівського медцентру сучасної онкології. Це вперше стовідсотковий результат за чотири роки існування студії. Із 13 семеро вступили до Української медичної стоматологічної академії (Полтава), четверо до Вінницького Національного медичного університету імені Миколи Пирогова, по одному до Національного мед університету імені Богомольця та Київського Медичного університету.

Про це йшла мова на форумі «Медицина XXI століття»

— Мені дуже приємно, що ви обрали наш заклад, як базу, для навчання, — сказав Валерій Зуб. — Наш заклад на сьогоднішній день нараховує більше п’ятисот співробітників. Маємо вісім операційних. За останні два роки до нас прийшло близько 20 молодих людей. Всі нові напрямки розвитку закладу пов’язані з молоддю. Наприклад, не так давно ми увійшли до Європейської асоціації онкогінекологів. В Україні тільки чотири заклади входить до цієї асоціації.

У нас схеми хіміотерапії, променевої терапії не відрізняються від європейських. Ми запустили перше клінічне дослідження новітнього препарату для лікування раку яєчників. Ще раніше у співпраці з Національною медакадемією ім. Шупика, на нашій базі проводилося досить важливе клінічне дослідження апарату, розробниками якого являються наші українські спеціалісти (інститут Патона). Стали тією клінічною базою, яка показала, що він може замінити високовартісні апарати європейських виробників. Нині відкриті сучасні відділення променевої терапії, онкоторакальне, малоінвазивної та ендоскопічної онкохірургії, мамологічне з реконструктивно-пластичною хірургією. Заплановане відкриття центру пересадки кісткового мозку та відділення паліативної допомоги. Торік ми реалізували грандіозний проект, відкрили лінійний прискорювач. Це апарат для променевої терапії онкопатологій.

— Я займаюся в медичній студії. Завдяки Валерію Олексійовичу ми вже були присутні на міні-операціях, вимірювали хворим пульс. Я навіть брала кров з пальця у старшої медсестри,- хвалиться другокурсниця Аліна Мура з села Перепис Городнянськго району. — Мрію стати лікарем-стоматологом.

— Я теж планую стати медиком,- долучається до розмови Руслана Рошинець з села Городище Менського району. — Проте, ще не визначилася, яку спеціалізацію обрати.

— А я хочу стати таким талановитим лікарем, як Валерій Олексійович Зуб, — говорить Ліза Шершова з Корюківки. — Для мене важливо розуміти, як він досяг такого високого рівня.