ВПРОВАДЖУЄТЬСЯ СИСТЕМА "ДРУГА ДУМКА"

Завдяки багатопрофільністі, сьогодні фахівці Чернігівського обласного онкологічного диспансеру здатні надати висококваліфіковану медичну допомогу майже будь-якого напрямку. 

Лікарі постійно проходять стажування на базі як вітчизняних провідних медичних закладів, так і зарубіжних, постійно вчаться, працюють над собою, відвідують науково-практичні конференції.  Втім іноді виникають надскладні випадки, коли надзвичайно складно поставити правильний діагноз.

Потрібно говорити відверто: забезпечення належним діагностичним обладнанням регіональних медичних установ залишає бажати кращого, позначається й недостатнє фінансування медичної галузі. У будь-якому випадку  заручником ситуації є пацієнт, який має право бути впевненим у своєму діагнозі. Адже без правильного й однозначного діагнозу не можна призначити ефективне лікування. Як розібратися в діагнозі? Як вирішити свої сумніви? Як переконатися, що лікар достатньо кваліфікований, і повірити, що лікування, яке отримує хворий, ефективне й оптимальне?

 –  Задля вирішення саме таких складних випадків в онкодиспансері впроваджується система під назвою «Друга думка». Головний меседж, який нам би хотилося донести до аудіторіїї: на сьогодні пацієнтові нема необхідності щоразу шукати правди в столиці. Ми постійно співпрацюємо з фахівцями провідних профільних закладів України, і якщо виникає потреба дізнатися думку колег, ми її наразі отримуємо, – говорить головний лікар Валерій Зуб.   

Практика показує: складні моменти, що вимагають консиліумного рішення, виникають не частіше трьох-чотирьох разів на місяць. В основному це питання, пов’язані з лікуванням гематологічних пацієнтів.

Із ким ми співпрацюємо:

– Національний інститут раку НАМПО  ім. П. Л. Шупика;

– Інститут експериментальної патології, онкології і радіології ім. Р. Є. Кавецького;.

– НДІ гематології та трансфузіології АМН України на базі Київської міської клінічної лікарні №9.