В онкодиспансері відкрито денний стаціонар

Чернігівському обласному онкологічному диспансері 8 лютого за участі адміністрації медзакладу та персоналу, мера Владислава АТРОШЕНКА й начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра ГАРМАША відбулося відкриття ще одного медичного підрозділу – денного стаціонару. Це сучасна комфортна альтернатива кабінету хіміотерапії на чотири ліжка, оскільки до процедури утворювалися черги. 
Як зауважив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій ЗУБ, В онкодиспансері відкрито денний стаціонарголовною причиною створення денного стаціонару стали побажання міських пацієнтів, які готові лікуватись амбулаторно і складають половину від майже двох тисяч хворих, що потребують хіміотерапії. Тут будуть проходити лікування й інші амбулаторні хворі, котрі потребують хіміотерапії після оперативного втручання. До того ж це не єдина перевага створення денного стаціонару: денна форма лікування як «замісна технологія» стаціонару дозволяє істотно економити бюджетні кошти.
В онкодиспансері відкрито денний стаціонар

Адже тільки перебування одного хворого в умовах стаціонарного лікування обходиться у 250 гривень на добу! Тоді як денна форма перебування дозволяє надавати медичну допомогу набагато більшій кількості пацієнтів при менших фінансових витратах. Плюс до створення стаціонару залучені кошти Благодійного фонду підтримки й розвитку добробуту Чернігівського обласного онкодиспансеру, допомога спонсорів міста й небайдужих пацієнтів, за що ми дуже вдячні! – наголосив Валерій ЗУБ. 

Розмістили денний стаціонар на третьому поверсі поліклініки, він розрахований на 20 ліжок. В онкодиспансері відкрито денний стаціонарПриміщення зазнали капітального ремонту, для потреб придбано інструментарій, обладнання, меблі європейського зразка і спеціальні комфортні крісла для проведення процедур. Хворі перебувають під наглядом двох лікарів-хіміотерапевтів – Тетяни ГАННИЦЬКОЇ та Олени МІТЧЕНКО і двох медсестер – Тетяни БУТ та Лідії КОРОТОНОЖКІНОЇ.

Створення денного стаціонару – цілком виправданий крок медустанови. Адже курс хіміотерапії за своєю складовою і структурою може бути досить різним. Мовиться про одноденну крапельницю, яка здійснюється впродовж двох-трьох годин, внутрішньовенне введення декількох препаратів або ж крапельницю, що розрахована на 15 хвилин. Поява денного стаціонару дозволила значно скоротити маршрут пацієнта до процедур – тепер людині нема потреби госпіталізуватися на дві-три доби до стаціонару онкодиспансеру, що особливо актуально для містян та жителів Чернігівського району, – про робочі моменти розповідає лікар-хіміотерапевт Тетяна ГАННИЦЬКА.