ВЕЛИКДЕНЬ ПРИЙШОВ У КОЖНУ ДУШУ!

У найголовніше свято всіх християн – свято Світлого Христова воскресіння – адміністрація Чернігівського обласного онкологічного диспансеру разом із кліром Свято-Миколаївського храму привітала пацієнтів та медичний персонал закладу з Великоднем. 

Адже це давня й добра традиція – відвідувати цього дня всіх тих, хто, перебуваючи у стражданні, потребує як ніколи людяності, тепла, доброго слова й Божої підтримки. 
Говний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб підкреслив надважливість візиту духовних наставників до медичного закладу. 

– Останнім часом у зв’язку з усполіхами ранньої діагностики та відповідного лікування онкологічних захворювань людина все частіше отримує можливість повного зцілення. Проте після операції й повного комплексу лікування в онкодиспансері для повернення людини до повноцінного життя необхідна серйозна реабілітація – фізична, психологічна, духовна.Та коли людина хворіє, вона не завжди може дістатися до храму. Тому було прийняте рішення запросити духовних наставників до закладу. Священнослужителі Свято-Миколаївського храму відгукнулися на нашу пропозицію, за що ми їм надзвичайно вдячні, – зазначив лікар. 

Під час заходу священики відслужили молебень за кожного стражденного, побажали здоров’я та освятили великодні паски й солодощі. Благою нотою зустрічі стало привітання з Великоднем Високопреосвященнійшого Амвросія, митрополита Чернігівського і Новгород-Сіверського, яке від імені владики зачитали присутнім мирянам. У своєму архіпастирському слові він сердечно привітав молільників зі святом Світлого Христового воскресіння та побажав їм благополуччя і зміцнення віри. Особливу увагу в медзакладі приділили щойно прооперованим хворим. Головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб і отці Володимир та Іоанн піднялися до реанімаційного відділення, де привітали зі святом і побажали скорішого одужання кожному із пацієнтів.

– Напевно, найчастіше тяжкохворі люди відчувають саме зневіру і страх перед невідомістю того, що буде далі. Тому дуже важливо, щоби поруч виявилася людина, яка почала б відповідати на ці запитання. Звичайно, страждання – це таємниця. Точно така ж таємниця криється і в нашому спасінні: страждання Христа на хресті – це невимовна таємниця. Людина у своєму стражданні торкається неї, осягає її, і перші кроки в цьому осягненні йому допомагає зробити віра в Господа нашого. Мені доводилося часто стикатися з тим, коли людина буквально після кількох зустрічей духовно перетворюється, – звучать слова отця Володимира.