В ОНКОДИСПАНСЕРІ ПЕРША ЛАПАРОСКОПІЧНА ОПЕРАЦІЯ НА КИШЕЧНИКУ ПРОЙШЛА УСПІШНО

В онкодиспансері 9 червня стартувала перша лапароскопічна абдомінальна операція. Хворій на рак прямої кишки пацієнтці з Луганщині через невеличкі розтини на животі було видалено пухлину розміром 4 см в діаметрі. Якщо говорити мовою хірургії – оперували лапароскопічним методом.

Оперативні втручання виконували досвідчені хірурги вищої кваліфікаційної категорії − кандидат медичних наук із кафедри хірургії та судинної хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л.  Шупика Микола Крестянов та кандидат медичних наук, заступник головного лікаря з медичної частини Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Григорій Бардаков. За останніми даними, пацієнтка почувається добре.

Як прокоментував Григорій Бардаков, жінка хворіла більше року. Пухлину, яку було виявлено на 17 см вище анального каналу, видалили разом із прямою кишкою через невеличкі отвори на животі. Лапароскопічний метод дозволяє уникати великих розтинів, що є значною перевагою: хвора може встати з ліжка вже наступного дня після операції, суттєво зменшується й термін перебування в лікарні.

Лапароскопічні операції за різними напрямками здійснюються в медичний закладах України вже досить тривалий час. Втім, зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, обласна онкохірургія здебільшого їх тільки опановує. У порівнянні зі столичною медициною, де відсоток онкологічних оперативних втручань саме лапароскопічним методом складає 80, Чернігівщина виглядає значно скромніше – всього 5%.

Причина полягає в тому, що пухлину треба видалити так, щоб вона не розпалася під час втручання, а ракові клітини не потрапили на здорові – а отже потрібен достатній досвід з оперативних втручань такого напрямку. 

− Втім, наука не стоїть на місці, технології розвиваються настільки швидко, що цей метод є на сьогодні затребуваним і в онкологічній практиці. Наші лікарі, завдяки досвідченим колегам, з якими існує домовленість, постійно цей метод опановують і вже найближчим часом зможуть здійснювати надскладні лапароскопічні операції самостійно, – акцентує Валерій Зуб.