В ОНКОДИСПАНСЕРІ ХІРУРГІЯ СТАЄ ВСЕ МЕНШ ВИТРАТНОЮ

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, онкологічна хірургія не стоїть на місті. Днями було виконане оперативне втручання з видалення міоми (займала майже половину черевної порожнини) із використанням ранорозширювача. Така новація була вперше запроваджена в оперативній практиці хірургів онкодиспансеру.

–        Ця технологія візуалізації взагалі використовується в Чернігівський області вперше, – підкреслив онкогінеколог Валерій Зуб, який першим опробовував таку практику оперативного втручання.

Ранорозширювач використовується для розведення країв рани, для регульованого розведення країв рани на задану величину, візуально робить втручання більш естетичним та менш витратним – адже при використанні розширювача виключається потреба великої кількості медичних серветок та затискачів. 

— До того ж ранорозширювач дозволяє утримати краї рани в заданому фіксованому положенні тривалий час без залучення допомоги асистента хірурга, що дозволяє тому сконцентрувати увагу на більш функціональних моментах ведення операції, — додав хірург -онкогінеколог Юрій Шень. 

Як підкреслює лікар, обладнання – українського виробництва, вартість однієї «рамки» коштує біля 500 грн. Зазначений ранорозширювач може використовуватися для будь-якої порожнинної операції.