В ОНКОДИСПАНСЕРІ ІСНУЄ НАПРЯМОК ПРОМЕНЕВОЇ ТЕРАПІЇ НЕПУХЛИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

У багатьох людей склався певний стереотип щодо онкодиспансерів. Мовляв, ці медустанови спеціалізуються виключно на лікуванні злоякісних пухлин, яке полягає в оперативному втручанні, тривалій хіміотерапії, опроміненні тощо. Це – помилкова думка, запевняє головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб. На сьогодні існує цілий напрямок променевої терапії непухлинних захворювань.

− Променева терапія є активним методом лікування не тільки злоякісних, а й багатьох непухлинних захворювань, які, як правило, не загрожують життю хворого, проте завдають йому страждань і нерідко призводять до тривалої інвалідності, – коментує лікар.

У відділенні променевої терапії обласного онкологічного диспансеру працює два рентгентерапевтичних апарати, які використовуються в тому числі й для лікування непухлинних захворювань. Щороку на цих апаратах амбулаторно лікується біля 170 хворих із непухлинними захворюваннями.

− Досвід застосування рентгенотерапії свідчить про ефективність лікування при виникненні запальних захворювань, післяопераційних ускладнень, келоїдних рубців, – розповідає про напрацювання завідувач відділення променевої терапії Наталія Кричфалушій.

Показання до спрямування на променеве лікування:

– запальні патологічні процеси: гідраденіти, фурункули, бешихове запалення;

– післяопераційні ускладнення: анастомозійні запальні інфільтрати, каузалгії;

– дистрофічні захворювання кістково-суглобового апарату, артрози, остеохондроз, п’яткові бурсити, екзостози;

– неврити, плексити, радикуліти;

– тиреотоксичний екзофтальм, діенцефальний синдром.

Променева терапія непухлинних захворювань не має ускладнень, застосовується локально, у малих дозах. Процедура лікування проводиться два−три рази на тиждень, при лікуванні колоїдних рубців − раз на тиждень. Необхідну інформацію щодо лікування хворих можна отримати, звернувшись до лікарів-терапевтів променевих за телефоном (0462) 5-61-65