В ОНКОДИСПАНСЕРІ АКТИВНО ВПРОВАДЖУЮТЬ "МУРАЛОТЕРАПІЮ"

У першотравневі дні стартували роботи зі створення муралу на одній із стін будівлі онкодиспансеру. Сергій Тонканов, автор муралу з ластівками, виявив особисте бажання відтворити задумку. Митець працює щоденно по 10−11 годин. Перші два дні був майже між небом та землею: працював на риштуванні, на висоті 12,5 метра.

Як поділився художник, для створення композиції закупили майже 50 кг фарби і заготовили втричі більше натхнення. Виконує митець композицію у трафаретній техніці: спочатку намалював великі трафарети ластівок, потім розділив їх на менші за розміром складові, тепер залишається лише прикріпити їх до стіни і нанести фарбу. Така технологія, як зауважує Сергій, дозволяє максимально спростити процес і не припускатися помилок. Консультується із  Борисом Дєдовим, своїм наставником, який є фундатором галереї «Пласт-Арт». Звісно ж, втомлюється. Але при цьому зазначає: фізична втома повністю компенсується естетичним задоволенням від того, як оживає стіна і народжуються ластівки. Остаточний мазок обіцяє здійснити десь за тиждень.

− Найскладнішими були верхні яруси. Я вже створював масштабні композиції, на своєму досвіді знаю, що таке риштування, але мурали такого масштабу – це нова сходинка для мене. Я дуже вдячний колегам по цеху, які телефонують, підтримують і вірять у мене, а також пропонують «креслити прямі лінії під небом», – розповідає про хід процесу Сергій Тонканов.

Суттєво додає наснаги й те, що на появу муралу на території онкологічного закладу адекватно й позитивно реагують пацієнти. З’явилася навіть категорія поціновувачів мистецтва, котрі приходять, сідають на лавочки і годинами спостерігають за рукою художника. Більш того, проявляють активність: цікавляться сюжетом, готові надати допомогу, ставлять запитання, а деякі взагалі пропонують розвивати в Чернігові муралотерапію, адже це різновид арт-терапії, що добре себе зарекомендувала як напрямок у психотерапії, який  має позитивну дію на психоемоційний стан пацієнта.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, творче самовираження, наближення людини до мистецтва допомагає долати конфлікти, проблеми та найважчі життєві ситуації, підвищувати самооцінку і психологічно налаштовуватися на боротьбу з будь-якою хворобою. Навіть із найстрашнішою!

− Саме це і стало відправною точкою відліку при створенні муралу. І сьогодні, дивлячись на реакцію людей, на долю яких випало складне випробування, медики розуміють, що ми спільно рухаємось у вірному напрямку, – підкреслив очільник закладу.