УСПІХ МЕДРЕФОРМИ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КООРДИНАЦІЇ ЗУСИЛЬ НА ВСІХ РІВНЯХ

В.о. міністра МОЗ України  Уляна Супрун та заступники Павло Ковтонюк та Ольга Стефанишина – провели нараду з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом щодо реформи системи охорони здоров’я.

Обговорили питання роботи урядової прогКерівництво Міністерства охорони здоров’я України  в.о. мінісрами “Доступні ліки”, закупівель лікарських засобів та забезпечення українців вакцинами.

Учасники наради наголосили на важливості злагодженої роботи місцевих органів влади разом із Міністерством охорони здоров’я України та Урядом. У багатьох регіонах країни дотепер не встигли зробити усі необхідні управлінські дії для ефективної роботи програми “Доступні ліки”. Зокрема не направили вчасно кошти у райони, не відкрили нові казначейські рахунки, не підписали договори з аптеками. Через це програма працює з перебоями і не всі пацієнти можуть отримати свої ліки вчасно.

Домовилися спільно вживати усіх необхідних заходів, щоби усунути недоліки та посилити відповідальність регіональної влади в питанні виконання державних медичних програм.

Будемо налагоджувати глибшу і кращу комунікацію з регіонами. Зрештою, питання успіху медичної реформи залежить саме від того, як ми всі зможемо об’єднуватися та координувати зусилля. Разом долатимемо перешкоди.

Окрім того, впродовж наради обговорили інструменти підвищення рівня вакцинації населення України, а також запровадження стратегічного підходу до планування закупівель вакцин і ліків.

Досі бюджетне законодавство України не дозволяло здійснювати планування закупівель вакцин довше, ніж на один бюджетний рік. Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до бюджетного кодексу, котрі дозволять здійснювати планування закупівель імунобіологічних препаратів на три роки вперед, що, у свою чергу, дозволить забезпечити безперебійне постачання вакцин.

 

Крім того, МОЗ ініціюватиме зміни щодо розрахунку потреби у вакцинах. Планується запровадити загальнонаціональний розрахунок потреби у вакцинах за методикою ВООЗ (WHO) та Дитячого Фонду ООН (UNICEF).