Україно-грузинська конференція "100 ПИТАНЬ ПРО ЗДОРОВ'Я ЖІНКИ: ГОРМОНОКОРЕКЦІЯ, ОНКОРИЗИКИ, ПРОФІЛАКТИКА"

1-2 лютого в живописному місті Гудаурі (Грузія) Школа жіночого здоров’я вже вдруге провела виїзну міжнародну конференцію на тему «100 ПИТАНЬ ПРО ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ: ГОРМОНОКОРЕКЦІЯ, ОНКОРИЗИКИ, ПРОФІЛАКТИКА»

Цього разу був україно-грузинський семінар, тому наші лікарі-мамологи Олександр Заїка та Василь Костюк були запрошені на цей захід в якості поважних гостей!

Зважаючи на те, що Україна в медичні реформі йде за грузинським сценарієм, корисно було заслухати вже накопичений досвід організації скринінгу в Грузії, а саме керівника Georgian Heathcare Group Liky Chumburidze, Zaza Tsitsishvil, яка доповідала про найбільш болючу тему: організацію скринінгових програм щодо діагностики раку, які фінансуються за рахунок держави. Нашим лікарям було цікаво дізнатися про результати впровадження медичної реформи Грузії, та досягнення грузинських колег у лікуванні раку репродуктивних органів.  Від Президента Грузинської Асоціації кольпоскопіі Tamar Alibegashvili, отримали інформацію про підходи до менеджменту цервікальноі патології та раку шийки.

Наші вітчизняні спеціалісти ділились досвідом застосування нових методів лікування та, звичайно, до Всесвітнього Дня боротьби з раком, обговорювали найболючіші питання боротьби з онкологічними захворюваннями в нашій країні. Багато змін за ці роки, і тішить те, що зміни діють і у нас, лікарі почали більш активно говорити з пацієнтом про скринінг та профілактику, впроваджувати  нові методики діагностики та лікування, і саме головне — спостерігається позитивна тенденція до подолання онкофобії в нашій країні! 

Враховуючи досвід закордонних колег, на базі Чернігівського онкодиспансеру в минулому році був проведений скринінгу раку молочної залози серед усіх жінок-освітян області. З березня 2019 року планується проведення скринінг раку молочної залози усіх медичних працівників. Також Чернігівський онкодиспансер єдиний заклад в Україні, який запровадив скринінг раку легенів з використанням низькодозової комп`терної томографії!