У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ОНКОДИСПАНСЕРІ ВИКОНАНА ПЕРША БАРІАТРИЧНА ОПЕРАЦІЯ

В онкодиспансері 13 липня виконана перша лапароскопічна баріатрична операція – гастроплікація (sleev-2 резекція шлунку). Молодій жінці з ожирінням ІV ступеню та тяжким метаболічним синдромом (артеріальна гіпертензія, артроз нижніх кінцівок) через точкові проколи на животі виконано оперативне втручання.

Оперативне втручання виконано спільно лікарями кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика та хірургами онкологічного диспансеру.

Доречі, це вже не перша операція виконана спільними зусиллями після підписання угоди про співпрацю між академією Шупика та онкодиспансером.

Як прокоментував кандидат медичних наук кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика Микола Юхимович Крестянов – баріатричні операції виконуються успішно протягом тривалого часу, але на сьогодні гастроплікація – це найсучасніша та найнадійніша операція, що має доказово кращі результати та займає одне з перших місць серед усіх виконуваних баріатричних операцій у світі. Після операції усуваються численні проблеми, які викликає зайва вага (нормалізується рівень цукру, артеріальний тиск). Хворі вже на наступний день піднімаються з ліжка, а середній термін перебування у стаціонарі складає 4-5 днів.

Із 100 пацієнтів, що потребують даного оперативного втручання, лише одному вдається потрапити на операцію – зазначає доцент кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика, кандидат медичних наук Віктор Миколайович Лисенко – це пов’язано з тим, що лікарі та пацієнти мало інформовані. Крім того методики, які раніше використовувалися з розтином живота мали безліч ускладнень (злукова хвороба, виражений больовий синдром, тривале перебування у стаціонарі). Показаннями до операції є індекс маси тіла більший 40 (розраховується за формулою маса тіла (m) поділена на зріст (h) в квадраті , І = m/h2 ) та тяжкий метаболічний синдром. Протипоказання до даної операції практично відсутні. 

Дуже вдячний хірургам академії Шупика за співпрацю і те, що ми являємось клінічною базою академії, це розширює наші можливості та дозволяє більш широко впроваджувати  нові методи діагностики та лікування – прокоментував головний лікар ЧООД Валерій Зуб.

– Приємно, що в онкодиспансері виконуються новітні операції, цьому сприяє забезпеченість закладу сучасним обладнанням. За останній час було придбано дві лапароскопічні стійки, одна з яких експертного класу, що оснащена камерою з можливістю ідентифікації пухлинного процесу та високою роздільною здатністю. В цій операції були використані сучасні зварювальні технології. Доречі, ми були основною базою України на якій проводились клінічні дослідження нового зварювального апарату розробки інституту Патона.  Апарат показав високу ефективність як при оперативних втручаннях, так і при заживленні тканини в післяопераційному періоді.