СТАРТУВАВ ТРЕТІЙ ЕТАП АКЦІЇ "СФОТОГРАФУЙ РОДИМКУ"!

Традиційно, влітку на onco.com.ua стартує  Всеукраїнська акція  «Сфотографуй родимку!», мета якого — раннє виявлення меланоми та інших злоякісних пухлин шкіри.

Щоб не пропустити підступну хворобу, пропонуємо кожному провести самообстеження власних шкірних покривів, виявити «підозрілі» родимки, сфотографувати і переслати знімки за адресою info@onco-net.net. В такий спосіб ви маєте нагоду заочно обстежитися у  кандидата медичних наук, асистента кафедри онкології Національного медуніверситету  Юліани Олександрівни Тимовської.  Всі ваші знімки будуть уважно вивчені, а при потребі вам буде запропоновано індивідуальну консультацію.

Отже, щоб убезпечити себе від важких наслідків недуги, вам потрібно зробити три прості кроки.

Отже, щоб убезпечити себе від важких наслідків недуги, вам потрібно зробити три прості кроки.

Найбільш важлива тривожна ознака  розвитку меланоми – будь-яка зміна розміру, форми або кольору новоутворення, які сталися за короткий період часу. Тож перед тим, як розпочати самоогляд, вам слід  запам’ятати кілька ознак, які мають вас насторожити:

  •  асиметрія родимки, одна сторона не схожа на іншу;
  • нерівний край родимки;
  • включення ділянок червоного, коричневого, синього або білого кольору;
  • діаметр більше 6 міліметрів;
  • піднесеність пухлини над навколишньою шкірою.
КРОК ДРУГИЙ. ПРОВЕСТИ САМООГЛЯД ШКІРНИХ ПОКРИВІВ

Запам’ятавши, вказані вище ознаки, уважно огляньте свою шкіру. Для огляду незручних для очей ділянок,  можна скористатися дзеркалом або попросити  про допомогу когось із рідних.

КРОК ТРЕТІЙ. СФОТОГРАФУЙТЕ РОДИМКУ І ПЕРЕШЛІТЬ НА ОНКОПОРТАЛ

1. Якщо якась з родимок здалася вам підозрілою, ви побачили у ній одну з перерахованих вище ознак, сфотографуйте її. Це можна зробити будь-якою цифровою камерою або навіть мобільним телефоном. Головне, щоб знімок був чітким й інформативним.

2. Знімок відправте за адресою info@onco-net.net або знайдіть внизу на Онкопорталі клавішу «Написати листа». Можете вказати свої дані, а можете відправити лист анонімно. Кожному листу буде присвоєно окремий номер, який ви отримаєте на вказану вами електронну адресу.

3. Результати консультацій ви отримаєте на  вашу електронну адресу або за присвоєним номером їх можна буде переглянути на форумі Онкопорталу, на сторінці к.м.н.Тимовської Юліани Олександрівни

 

Вся процедура займе у вас не більше години, але вона може вартувати цілого життя.

І найголовніше:  пам’ятайте, ви робите це не для того, щоб виявити у себе хворобу, а щоб переконатися, що її немає. І спокійно жити далі.