РАК НЕ ВІДСТУПАЄ! ДВІ СОТНІ ЖІНОК - ЧОТИРИ ВИПАДКИ СТРАШНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ

Масштабна кампанія в Чернігівському обласному онкологічному диспансері, яку було розгорнуто онкологами закладу та студентами ЧНТУ у Всесвітній день боротьби із раком грудей, вкотре довела необхідність систематичного проходження мамологічного огляду та важливість ранньої діагностики раку.

За словами завідувача поліклінічного відділення та лікаря-мамолога Олександра Заїки, 20 жовтня було обстежено 184 пацієнтки, здійснено більш ніж 80 мамографій за показаннями.  

− Це фактично та ж кількість жінок, яка відвідує онкодиспансер щорічно в День відкритих дверей. Проте цього разу більш ніж 80% складають особи, які прийшли на мамологічне обстеження вперше! Рак не відступає, він діагностований  у чотирьох пацієнток, у 29 жінок  – доброякісні захворювання, – озвучив результати лікар.

Головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб закликав усіх жінок уважніше ставитися до свого здоров’я – здійснювати самообстеження грудей та проходити мамологічні огляди.

− Онкодиспансер постійно працює в режимі відкритих дверей, активно впроваджує новітні технології, у спеціалізованому медичному закладі є все необхідне для того, щоби здійснити комплексну якісну діагностику та в разі необхідності отримати якісне лікування. Тож не залишайтеся один на один зі своєю проблемою − ми завжди готові вас почути й допомогти! – акцентував увагу Валерій Зуб.

А також зазначив, що колектив онкологів дякує всім і кожному, хто підтримує соціальні ініціативи щодо подолання страшного захворювання і закликає жінок до здорового способу життя та профілактичних оглядів. Рак подолати можна лише разом!

Як прокоментувала завідувач кафедри організації соціально-психологічної допомоги населенню Чернігівського національного технологічного університету Катерина Кальницька, студентський флешмоб «я пройшла. а ти?», який відбувся на території  онкодиспансеру, – це спільний масштабний особистий приклад майбутніх соціальних працівників,  юристів, викладацького складу ЧНТУ, яких об’єднало бажання привернути увагу суспільства до стану свого здоров’я.

− Ми мали на меті підвищити інформованість жінок Чернігівщині про захворювання, звернути їхню увагу на необхідність медичного обстеження. Ми маємо сподівання, що наші дії  в тандемі з роботою лікарів максимально привернули увагу жіночої спільноти і донесли до них важливість проходження мамологічного огляду, – зауважила Катерина Кальницька.