РАДІОЛОГИ ОНКОДИСПАНСЕРУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ПРОФІЛЬНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

Радіологи Чернігівського обласного онкологічного диспансеру взяли участь у науково-практичній конференції, яка з 30 червня по 1 липня тривала в Ужгороді на базі Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру. Відбулася вона за участі близько 140 профільних фахівців, серед яких були як представники Українського товариства радіологів, так і фахівці з ближнього зарубіжжя, радіологи як державного медичного сектору, так і приватної медицини. Цього разу захід був присвячений актуальним питанням радіаційної онкології в Україні.

Як прокоментувала завідувачка радіологічним відділенням онкодиспансеру й учасниця Наталія Шакун, разом із нею захід відвідали ще п’ять лікарів із променевої терапії – Наталія Василенко, Наталія Івашко, Наталія Крічфалушій, Лідія Пуськова, Світлана Романенко. У межах конференції були порушені такі проблемні питання як технічне переоснащення радіоонкологічних закладів України та забезпечення якості променевої терапії онкологічних захворювань різних локацій.

На часі були доповіді щодо технічного переоснащення вітчизняних радіоонкологічних закладів, забезпечення якості променевої терапії онкологічних захворювань різних локацій та застосування сучасних інноваційних технологій променевої терапії як самостійного методу лікування, так і складової комбінованої й комплексної терапії.

Окремим акцентом фахової події постали питання профілактики, діагностики й лікування ускладнень променевого та комбінованого лікування та обумовлена терапія супроводу в радіології. Це питання вкрай актуальне для радіологічної допомоги, яка надається в регіонах, де працює застаріле обладнання. Довідково: у державних медичних установах працює лише 18 лінійних прискорювачів та 6 cучасних апаратів для внутрішньопорожнинної променевої терапії. Втім це незначне число все ще не відповідає реальним потребам та сучасним вимогам.

Після доповідей відбулися обговорення, дискусії та тематичні практичні заняття.

– Такий медичний форум збирається щорічно або у форматі з’їзду, або ж конференції. Подібні заходи дуже корисні для медичної спільноти, адже вони дозволяють вивести проблемні питання на більш потужний рівень і заохотити до  їхнього вирішення. Більш того, форуми мотивують фахівців тримати руку на пульсі наукових досягнень, які йдуть на користь онкохворої людини. Особливо було цікаво послухати доповідачів із країн ближнього зарубіжжя – Біларусі і прибалтійських країн та напрацювання провідних вітчизняних закладів – Національного інституту рака та Харьківського інституту медичної  радіології НАМН України,  – підкреслила Наталія Шакун.

Доречною рисою  заходу стала виставка лікарських препаратів і медичних приладів від провідних виробників.