
ПОДОЛАЄМО РАЗОМ!

Онкологічні захворювання являють собою складну медичну, психологічну та психосоціальну проблему. Порівняно зі світовими стандартами нині в Україні реєструють вищий рівень захворюваності на онкологію. Згаданий діагноз суттєво позначається і на життєвих цілях пацієнтів, адже лікування та боротьба з хворобою стають основними та вкрай нагальними категоріями. Внаслідок онкопатології психологічно також травмуються і рідні хворого . Через їх догляд хвороба виключає близьких пацієнта із соціального життя, знижує рівень їхнього фізичного та психічного благополуччя. Встановлення згаданого діагнозу здебільшого спричинює «коливальний ефект» у родині, що призводить до виникнення страхів, невизначеності, порушення планів, зміни звичного способу життя, посилення сімейної напруги.
Онкологія — хвороба безсилля. Страх займає приблизно половину труднощів у знаннях теми онкології. Щоб боятися менше, треба просто знати, що це таке , як працює, звідки походить і що можна з цим робити. У всіх нас є так звані атипові клітини (злоякісні). Такі клітини з’являються при збої у роботі в організмі людини, таке може статися, наприклад, в результаті опромінення, стресу , а також при шкідливих звичках і спадковості. У нас є імунна система, її завдання — відловлювати все стороннє і нейтралізовувати, знищувати. Тобто, у кожної людини є онкоклітини, але імунна система з ними справляється. Припустимо, коли порізати руку, відбувається процес загоєння, клітини ростуть, діляться, а коли рана затяглася, зростання нормальних клітин зупиняється. Якщо щось йде не так імунна система дає збій, атипова клітина починає ділитися. Вона вже не виконує призначених їй функцій, безконтрольно розмножується і таким чином з’являється пухлина.
Реакцію людини на звістку про онкологічну недугу можна розділити на декілька етапів:
Перший етап – заперечення поставленому діагнозу, хвороби.
Другий етап – етап протесту, гніву. Зявляються злість та гнів, в такій ситуації досить закономірні, так як завжди виникають на неможливість задовольнити свою потребу, потребу бути здоровим.
Третій етап – етап «торгу», або «переговорів». Під час цього етапу відбувається різке звуження так званого «життєвого горизонту» людини. В цей час може спостерігатися відмова від різноманітних життєвих подій, чи дій, що приносять задоволення і радість – це своєрідний компроміс.
Четвертий етап – етап депресивного стану. У депресивних проявах провідну роль відіграє песимістичне сприйняття майбутнього та зниження життєвого тонусу.
П’ятий етап – прийняття реальної дійсності, прийняття поставленого діагнозу. Хвороба часто усамітнює людину, розриває її людські зв’язки, звужує життя. Звістка про хворобу часто позбавляє людей творчого пристосування до подій життя, вводить у ступор, робить їх беззахисними.
На етапі первинного лікування для родичів вкрай важливим є емоційний стан онкохворого, зменшення тривоги, створення довірливих підтримуючих стосунків. Перебуваючи в близькому контакті з важкою хворобою, людина стикається з такими питаннями: питаннями сенсу, вибору, відповідальності. Людина не здатна змінити минуле, але вона може стати господарем теперішнього, може так спробувати побудувати, організувати своє сьогоднішнє життя, щоб стати його творцем. Своєчасна психологічна допомога є важливим кроком у боротьбі з такою важкою хворобою як онкологія.
Чернігівський онкологічний центр проводить безкоштовну психологічну допомогу, допомагає подолати життєві випробування, надає індивідуальну консультацію членам родини , вирішує важливі складні питання.
Попередній запис за телефоном 8(050)31 30 450 – психолог Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Фіалковський.
Сучасна онкологія має значний арсенал високоефективних лікарських засобів.
Тисячі вчених і наукових організацій які також невпинно шукають нові шляхи і розробляють ефективні методи лікування різних видів злоякісних новоутворень.
Онкологічну хворобу можна перемогти — і про це слід пам’ятати.


На своєму прикладі показують, що не дивлячись на всі труднощі, життя триває.



В Україні є громадська організація, що об’єднує пацієнток онкологів у боротьбі з раком молочної залози — «жінки-амазонки».
Назву організації подарувала давня легенда про плем’я войовничих жінок-амазонок. За цією легендою, амазонки видаляли собі праву молочну залозу, аби вона не заважала їм влучно стріляти з лука.
Волонтерський жіночий рух на Україні зародився в кінці 90-х років. В 1999 році завдяки українсько-американській організації РАТН (програми оптимальних технологій в охороні здоров’я) було створено кілька груп психологічної підтримки жінок, які перенесли рак молочної залози. 3 1999 року в Україні почалася розбудова Всеукраїнської організації «Разом проти РАКу».
В багатьох містах України працюють організації, члени яких на волонтерських засадах надають психологічну підтримку жінкам, які перенесли РМЗ.
Жінки-волонтери відвідують жінок, надають їм психологічну підтримку до і після операції, навчають як поводити себе під час хіміо — та радіотерапії, забезпечують жінок спеціальною літературою.
Проводяться зустрічі жінок, де обговорюються традиційні та додаткові методи лікування, тематичні зустрічі з майстрами мистецтв, літератури. Жінки відвідують театри, концерти, музеї.
Що середи, у Чернігівському медичному центрі сучасної онкології, проходять зустрічі активісток, котрі допомагають пройти нелегкий шлях жінок . Вони власним прикладом вселяють хворим надію у краще, та віру у перемогу над хворобою.


«Онкаут. Історії онкопереможців»

12 липня під час фестивалю «Зелена сцена» відбувалася фотовиставка та інші активності в рамках проекту «Онкаут. Історії онкопереможців». Проект «Онкаут. Історії онкопереможців» — соціальний проект, покликаний розповісти історії людей, що здобули перемогу в бою з онкологічними захворюваннями.
Цей проект мав привернути увагу містян, у тому числі молоді, до проблеми поширення онкологічних хвороб і надихнути на перемогу над ними через історії успіху онкопереможців.
Роботи фотографа Сергія Безбородька передані до Чернігівського медичного центру сучасної онкологї.
Проект реалізовувався Бюро соціальних проектів «Пароварка PR» у партнерстві з Чернігівським медичним центром сучасної онкології за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради.


