Психологічна допомога

  ПОДОЛАЄМО         РАЗОМ!

Онкологічні захворювання являють собою складну медичну, психологічну та психосоціальну проб­ле­му. Порівняно зі світовими стандартами нині в Україні ре­єструють вищий рівень захворюваності на онко­логію.  Згаданий діагноз суттєво позначається і на життєвих цілях пацієнтів, адже лікування та боротьба з хворобою стають основними та вкрай нагальними категоріями.  Внаслідок онкопатології психо­логічно також травмуються і рідні хворого . Через їх догляд хвороба виключає близьких пацієнта із соціаль­ного життя, знижує ­рівень їхнього фізичного та психічного ­благополуччя. Встановлення згаданого діаг­­нозу здебільшого спричинює «коливальний ефект» у родині, що призводить до виникнення страхів, невизначеності, порушення планів, зміни звичного способу життя, посилення сімейної напруги. 

Онкологія — хвороба безсилля. Страх займає приблизно половину труднощів у знаннях теми онкології. Щоб боятися менше, треба просто знати, що це таке , як  працює, звідки походить і що можна з цим робити. У всіх нас є так звані атипові клітини (злоякісні). Такі клітини з’являються при збої у роботі в організмі людини, таке може статися, наприклад, в результаті опромінення, стресу , а також при шкідливих звичках і спадковості.  У нас є імунна система, її завдання — відловлювати все стороннє і нейтралізовувати, знищувати. Тобто, у кожної людини є онкоклітини, але імунна система з ними справляється. Припустимо, коли порізати руку, відбувається процес загоєння, клітини ростуть, діляться, а коли рана затяглася, зростання нормальних клітин зупиняється. Якщо щось йде не так імунна система дає збій, атипова клітина починає ділитися. Вона вже не виконує призначених їй функцій,  безконтрольно розмножується і таким чином з’являється пухлина.

Реакцію людини  на звістку про онкологічну недугу можна розділити на декілька етапів:

Перший етап – заперечення поставленому діагнозу, хвороби.

Другий етап – етап протесту, гніву. Зявляються злість та гнів, в такій ситуації досить закономірні, так як завжди виникають на неможливість задовольнити свою потребу, потребу бути здоровим.

Третій етап – етап «торгу», або «переговорів». Під час цього етапу відбувається різке звуження так званого «життєвого горизонту» людини. В цей час може спостерігатися відмова від різноманітних життєвих подій, чи дій, що приносять задоволення і радість – це своєрідний компроміс.

 Четвертий етап – етап депресивного стану. У депресивних проявах провідну роль відіграє песимістичне сприйняття майбутнього та зни­ження життєвого тонусу.

П’ятий етап – прийняття реальної дійсності, прийняття поставленого діагнозу.   Хвороба часто усамітнює людину, розриває її людські зв’язки, звужує життя. Звістка про хворобу часто позбавляє людей творчого пристосування до подій життя, вводить у ступор, робить їх беззахисними.

На етапі первинного лікування для родичів вкрай важливим є емоційний ­стан онкохворого, зменшення тривоги, створення довірливих підтримуючих стосунків. Перебуваючи в близькому контакті з важкою хворобою, людина стикається з такими питаннями: питаннями сенсу, вибору, відповідальності. Людина не здатна змінити минуле, але вона може стати господарем теперішнього, може так спробувати побудувати, організувати своє сьогоднішнє життя, щоб стати його творцем. Своєчасна психологічна допомога є важливим кроком у боротьбі з такою важкою хворобою як онкологія.

Чернігівський онкологічний центр проводить безкоштовну психологічну допомогу, допомагає подолати життєві випробування, надає  індивідуальну  консультацію членам родини , вирішує важливі  складні  питання.

Попередній запис за телефоном 8(050)31 30 450 – психолог Чернігівського медичного центру сучасної онкології  Олександр Фіалковський.

 Сучасна онкологія має значний арсенал високоефективних лікарських засобів.

Тисячі вчених і наукових організацій які також невпинно шукають нові шляхи і розробляють ефективні методи лікування різних видів злоякісних новоутворень.

Онкологічну хворобу  можна перемогти — і про це слід пам’ятати.

 

 На своєму прикладі показують, що не дивлячись на всі труднощі, життя триває.

В  Україні є громадська організація, що об’єднує пацієнток онкологів у боротьбі з раком молочної залози — «жінки-амазонки». 

Назву організації подарувала давня легенда про плем’я войовничих жінок-амазонок. За цією легендою, амазонки видаляли собі праву молочну залозу, аби вона не заважала їм влучно стріляти з лука. 

Волонтерський жіночий рух на Україні зародився в кінці 90-х років. В 1999 році завдяки українсько-американській організації РАТН (програми оптимальних технологій в охороні здоров’я) було створено кілька груп психологічної підтримки жінок, які перенесли рак молочної залози. 3 1999 року в Україні почалася розбудова Всеукраїнської організації «Разом проти РАКу».

В багатьох містах України  працюють організації, члени яких на волонтерських засадах надають психологічну підтримку жінкам, які перенесли РМЗ.

Жінки-волонтери відвідують  жінок, надають їм психологічну підтримку до і після операції, навчають як поводити себе під час хіміо — та радіотерапії, забезпечують жінок спеціальною літературою.

Проводяться зустрічі жінок, де обговорюються традиційні та додаткові методи лікування, тематичні зустрічі з майстрами мистецтв, літератури. Жінки відвідують театри, концерти, музеї.

Що середи, у Чернігівському медичному центрі сучасної онкології, проходять  зустрічі активісток, котрі допомагають пройти нелегкий шлях жінок . Вони власним прикладом вселяють хворим надію у краще,  та віру у перемогу над хворобою.

73539711_2449128421823549_4227881942650978304_n
Для Амазонок України 2019 рік ювілейний. Виповнилось 20 років.
72560923_2449128538490204_8616876522415849472_n
Київ. 18 Всеукраїнська конференція "Лікар і пацієнт: разом до ефективної профілактики та лікування РМЗ"

                                          «Онкаут. Історії онкопереможців»

12 липня під час фестивалю «Зелена сцена» відбувалася  фотовиставка та інші активності в рамках проекту «Онкаут. Історії онкопереможців». Проект «Онкаут. Історії онкопереможців» — соціальний проект, покликаний розповісти історії людей, що здобули перемогу в бою з онкологічними захворюваннями. 

Цей проект мав привернути увагу містян, у тому числі молоді, до проблеми поширення онкологічних хвороб і надихнути на перемогу над ними через історії успіху онкопереможців.
Роботи фотографа Сергія Безбородька передані до Чернігівського медичного центру сучасної онкологї. 

Проект реалізовувався Бюро соціальних проектів «Пароварка PR» у партнерстві з Чернігівським медичним центром сучасної онкології за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради.