профілактика врятує життя

 Рак молочної залози – найпоширеніша форма раку у жінок у світі. Зараз в Україні лише 60% жінок виліковуються після діагностування цієї хвороби – бо йдуть до лікаря надто пізно. Адже на ранніх стадіях рак грудей може не викликати болю чи інших симптомів. Успішність лікування цього раку повністю залежить від раннього й точного встановлення діагнозу. Виникнення 40% випадків раку можливо попередити шляхом застосування заходів первинної профілактики, одним з яких є регулярні огляди лікаря.

     Проблема раку молочної залози в Україні стоїть гостро, тому жінкам слід проходити профілактичні огляди,  у  зв’язку із цим в  Чернігові з ініціативи ГО «Жінки Батьківщини» та за підтримки благодійного фонду «Європа» для підприємців центрального ринку та ринку «Нива» були організовані безкоштовні огляди  лікаря-мамолога . Огляди проводив  кваліфікований лікар  мамологічного  відділення Чернігівського обласного онкологічного диспансеру – Василь Костюк.

   Мамологи  Чернігівського  обласного  онкологічного  диспансеру завжди готові підтримати такі ініціативи, що направлені на профілактику  онкологічних захворювань та ще раз нагадують всім жінкам   на обов’язкове проведення профілактичних оглядів  хоча б 1 раз на рік.   Наші лікарі — найкращі у своєму напрямку.  Це основний принцип Чернігівського онкодиспансеру.  Усі лікарі та консультанти, які практикують у стінах нашого медичного закладу — спеціалісти вищої кваліфікації.