Поради як кинути курити

Кинути курити – це виклик. Якщо ви поставите собі за мету кинути і зробити це, то будете цілком заслужено собою пишатися. Цей успіх додасть віри у свої сили та мотивуватиме до досягнення нових цілей.

Декілька порад як кинути курити, щоб позбутися згубної звички:

  1. Коли кидаєте курити, завжди тримайте під рукою плитку гіркого шоколаду. Шматочок шоколаду не тільки притупить апетит, що розігрався, але і підтримає судини, очищаючи їх від шкідливого холестерину.
  2. Займіться йогою. Дихальні вправи зможуть швидше очистити легені, а вправи йоги (асани), наприклад, відома багатьом «поза трупа», знімуть напругу і допоможуть розслабитися, позбавивши від думок про сигарети.
  3. Відмовтеся від кави і алкоголю. Зроби це хоча б на перших порах, як кидаєте курити. Адже ці продукти мають властивість посилювати тягу до нікотину.
  4. Створіть навколо себе зону, вільну від куріння. Попросіть своїх родичів не курити вдома, а співробітників – у вашій присутності. Приберіть з квартири речі, що нагадують про сигарети – попільнички, запальнички тощо. А на роботі замість перекуру подаруйте собі інший відпочинок – з’їжте яблуко, випийте чашку зеленого чаю або прогуляйтеся на вулиці.
  5. Кидайте курити поступово: візьміть за звичку не викурювати сигарету повністю, а залишати великий бичок; по кілька разів відкладайте кожен наступний перекур: до виходу з дому, до приїзду на роботу, до обіду тощо; кожен раз, потягнувшись за сигаретою, на секунду затримайтеся, задумайтеся і дайте відповідь собі на запитання: «А навіщо? Для чого я це роблю?», і тільки потім запалюйте; скорочуйте по 1 сигареті на день (на 3 дні/на тиждень) і дайте собі обіцянку, що кинете, коли дійдете до однієї сигарети на день.

Через 20 хвилин після останньої викуреної сигарети, пульс прийде в норму.

У першу добу – знижується вміст нікотину і чадного газу, підвищується концентрація кисню – поліпшується і постачання киснем тканин і органів.

Через 2 доби запах тіла стане природнішим, а смакова чутливість і нюх стануть більш гострими.

Через 3 дні людина помічає, що їй простіше дихати.

Через тиждень – нормалізується діяльність шлунка і підшлункової залози.

Через місяць – підвищується імунітет, поліпшується живлення всіх тканин організму, колір обличчя стає більш свіжим, зникає жовте забарвлення шкіри на пальцях.

Через 3 місяці і більше – зникає кашель курця, підвищується працездатність, зуби очищаються від жовтого нальоту.

Через рік – удвічі скорочується ризик виникнення інфаркту або інсульту, зменшується ймовірність розвитку онкологічних захворювань.

Цінуйте своє життя і здоров’я своїх рідних!