ОНКОЛОГИ ЗНОВУ ПІДВИЩУЮТЬ СВІЙ ФАХОВИЙ РІВЕНЬ

В онкодиспансері 24 травня стартували планові курси підвищення кваліфікаційного рівня онкологів. Триватиме навчальний процес майже місяць. У заході беруть участь 36 фахівців.

Як зазначив головний лікар онкодиспансеру, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук, доцент, член Європейської та Міжнародної асоціацій гінекологічних онкологів, заслужений лікар України  Валерій Зуб, цього разу онкологи акцентують увагу на реабілітації онкохворих та паліативній терапії. Статистика демонструє, що у структурі летальних випадків онкологія продовжує посідати одне з лідируючих місць.

Захід відбувається за участі провідних фахівців Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО) та Інституту загальної та невідкладної хірургії НАМН України ім. В. Т. Зайцева. 

У своєму слові  завідувач кафедри онкології та дитячої онкології ХМАПО, доктор медичних наук, професор, онколог і дитячий онколог вищої категорії, дійсний член Європейського товариства медичної онкології (ESMO), дійсний член Американського товариства клінічної онкології (АSСO) Олександр Дудченко акцентував увагу на тому, що в структурі летальних випадків онкологія посідає друге місце після серцево-судинних захворювань.  Втім вітчизняна онкологія як наука постійно розвивається, отже і лікар повинен постійно вдосконалювати свої знання як зі свого, так й із суміжного фаху, адже це – на потребу здоров’я онкохворого.

Як наголосив завідувач ренген-хірургічного відділення ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України ім. В. Т. Зайцева», професор кафедри онкології та дитячої онкології ХМАПО, віце-президент Міжнародної асоціації ендоваскулярних хірургів та інтервенційних радіологів України, доктор медичних наук Юрій Авдосьєв, мета заходу – продемонструвати сучасні можливості паліативної терапії пухлинних захворювань, зокрема колоректального раку як найчастішої причини недуги. Щорічно на колоректальний рак занедужує майже 600 тисяч осіб і майже в половини з них впродовж року реєструється летальний наслідок. Для Чернігівщини, яка переживає наслідки катастрофи на ЧАЕС, коли спостерігається пік мутацій внаслідок опромінення, ця проблема – вкрай актуальна.

 

Більш того, під час просвітницького заходу онкологів ознайомлять з основними напрямками розвитку закордонної онкології, її методиками, які мають відтерміновані позитивні результати в лікуванні паліативних онкохворих. Серед основних векторів – консервативна терапія та інтервенційна  хірургія, тобто  технологія, що уможливлює скорочення числа відкритих оперативних втручань і проведення сануючих малоінвазивних втручань, а відповідно, і мінімізацію операційної травми в пацієнта.