ОНКОЛОГИ ТА СТУДЕНТИ ЗАКЛИКАЮТЬ ПИЛЬНУВАТИ ЗДОРОВ'Я СВОЇХ ГРУДЕЙ НЕ ТІЛЬКИ У СВЯТА

У Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози, який традиційно стартував 20 жовтня, медики Чернігівського обласного онкологічного диспансеру разом зі студентками та викладачами кафедри соціальної роботи  Чернігівського національного технологічного університету закликали представниць прекрасної статі Чернігівщини перевірити своє здоров’я.

У межах спільної акції жінкам пропонували пройти безкоштовне обстеження в лікарів-онкомамологів і за показниками зробити мамографію та ультразвукове дослідження. Сприяла знайти час для обстеження й тематична візуалізація. Кожна пані, яка прийшла на обстеження, отримала рожеву стрічку – символ Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей, який нагадує, що жіноче здоров’я треба пильнувати. Спонукали змінити вектор свого життя і прийти перевіритися до фахівців також і плакати-заклики, з якими зустрічали на вході в онкодиспансер та фойє студентки — майбутні соціальні працівники. Більш того, дівчата та викладачі особистим прикладом підтримали жінок – пройшли мамологічне обстеження.

– Сьогодні ми прийшли, щоб підтримати жінок, які мають рак молочної залози, та закликали усіх берегинь, які так і не наважилися перевірити свої груди: прийдіть і зробіть це! Бо кожну годину в Україні від раку вмирає людина. Окрім того, спілкування з людьми, уміння заглибитися в їх проблеми – вкрай важливе для майбутніх соціальних працівників. Адже ми готовимо фахівців, які повинні завжди простягати руку допомоги людині, яка в цьому має потребу, а можливо, розділити її біль… – зазначила завідувачка кафедри соціальної роботи ЧНТУ Катерина Кальницька.

Як акцентував увагу заступник головного лікаря з медичної частини Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Григорій Бардаков, боротьба з раком молочної залози не обмежується лише одним днем у календарі. Всеукраїнський захід – це ще один привід нагадати жінкам, що вони мають пильнувати своє здоров’я.

– Онкологи медичного закладу на додаток того, що провели обстеження та консультації, навчали жінок, як правильно робити щомісячне самообстеження грудей – моніторувати стан свого здоров’я, а в разі виявлення змін або відчуття дискомфорту, звертатися своєчасно до лікаря та отримували якісну діагностику, – зазначив лікар.

Щорічно у Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози кількість бажаючих пройти безкоштовну мамографію – діагностичне обстеження збільшується в рази. На жаль, стримуючим фактором є технічні можливості апаратури.

Як прокоментував Олександр Заїка, завідувач поліклінічного відділення Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, одного мамографа, якій є в поліклініці, вкрай недостатньо для потреб населення. Втім це питання опрацьоване: вже придбано сучасний апарат, днями його доставлять до медичного закладу.

– Проте жінки повинні знати, що для збереження їхнього здоров’я в області проводиться комплексна робота: за відсутності онкомамолога за місцем проживання завжди можна  звернутися зі своєю проблемою в найближчу поліклініку, скажімо, до гінеколога, сімейного  лікаря, хірурга. Фахівці завжди знайдуть вихід і вирішать проблему. Головне – це бажання самої жінки бути здоровою! – звернувся до жінок мамолог.

Факт

30% відсотків жінок, які звертаються до мамологів за допомогою, мають занедбану, III-IV стадію захворювання.