ОНКОЛОГИ ПРОВЕЛИ НАДСКЛАДНУ УРО-ОРТОПЕДИЧНУ ОПЕРАЦІЮ

У стінах Чернігівського обласного онкологічного диспансеру 13 квітня здійснено ще одну надскладну уро-ортопедичну операцію. На сьогодні, коли можна говорити про якісь сталі результати, –  у пацієнта спостерігається позитивна динаміка на одужання.

Як розповів завідувач відділення пухлин голови, шиї та грудної клітки Олександр Колотило, до онкодиспансеру було доставлено пацієнта у віці до 60 років, якій жалівся на страшний біль у нозі – людина не могла навіть ступати на неї й ходила з милицями.

Під час комплексного дообстеження було виявлено, що ситуація вкрай складна – у хворого виявлено метастатичну пухлину у верхній третині лівого стегна та пухлину у правій нирці, яка взагалі нічим не давала про себе знати. Консиліумом лікарів було прийняте рішення про спільну операцію з  видалення хворої нирки та ендопротезування лівого тазостегнового суглоба.  

За умови, що не з’являться нові метастази, можна говорити про сприятливий прогноз для пацієнта та суттєве покращення якості його життя. Протез має пожиттєву гарантію. 

Саме оперативне втручання тривало майже чотири годин. Під час операції були задіяні п’ять хірургів: троє з них займалися ендопротезуванням, двоє – ниркою.

− Такі симультальні операції (тобто коли під час однієї операції виконуються декілька оперативних прийомів на різних органах) – це надскладні операції, вони не так часто трапляються, втім вимагають скоординованої дії й високої командної фаховості – що вкотре й довели фахівці Чернігівського обласного онкологічного диспансеру у співпраці з фахівцями відділення кісткової онкології Донецького НДІ травматології й ортопедії, – зазначив Олександр Колотило.