ОНКОЛОГИ І ПОЛІЦЕЙСЬКІ – ПРОТИ РАКУ

У Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями  – 4 лютого – у Чернігові відбувся  «Рух проти раку». Відбувся попри негоду.

Рух – спільна ініціатива Чернігівського обласного онкологічного диспансеру та Управління патрульної поліції міста. Захід  відбувся в районі Красної площі Чернігова.

Поліцейські та медики онкодиспансеру роздавали містянам тематичні буклети та стрічки бузкового кольору (всесвітній символ боротьби з онкологічними захворюваннями). Медики інформували городян про види страшного захворювання, сучасні методи лікування раку та  акцентували увагу  на важливості профілактики та мотивації  щодо здорового способу життя.

У такий спосіб учасники акції намагалися мотивувати широке коло громадськості до участі в діагностичних обстеженнях, що призводить до зниження летальних випадків та збільшення тривалості життя пацієнтів і покращення його якості. Спонукали змінити образ свого життя і прийти перевіритися до фахівців також і плакати-заклики, які намалювали студентки кафедри соціальної роботи Чернігівського національного технологічного університету – майбутні соціальні працівники.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, проти раку ми сильніші лише разом.

— Четвертого лютого наша країна приєдналася до Всесвітнього дня боротьби з онкозахворюваннями. 40% онкологічних захворювань можна попередити! Втім за умови дотримання здорового способу життя і профілактичних оглядів. Ми вдячні кожному, хто підтримав нашу ініціативу в боротьбі з онкологічними захворюваннями,  – підкреслив онколог.

На думку заступника начальника Управління патрульної поліції м. Чернігів, лейтенанта поліції Ігоря Лисенка, проблема онкохворих є загальносуспільною, тому, як кажуть, чужого болю не буває. Тож було прийнято рішення щодо підтримки акції.