ОНКОЛОГИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ШВЕДСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ З ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я МАЙБУТНЬОГО

У Києві 14 червня відбувся круглий стіл «Шведсько-українська ініціатива з охорони здоров’я  майбутнього». Це був захід, що відбувся в межах VII шведсько-українського бізнес-форуму. Організаторами ініціативи виступили Посольство Швеції та Шведська бізнес-асоціація в Україні. 

Під час зустрічі відбулися ключові виступи експертів з питань охорони здоров’я, політичних діячів, презентації шведських компаній, які плідно себе зарекомендували у співпраці зі сферою охорони здоров’я. Шведську сторону експертів представили: професор хірургії та заступник декана, колишній член Нобелівської асамблеї при Каролінському університеті Швеції, старший радник, консультант Йорген Ларссон, радник з питань охорони здоров’я Шведської бізнес-асоціації в Україні, торговий уповноважений Швеції в Україні в період з 2011 по 2014 рік Ебба Гунілла Хульт та президент Шведської бізнес-асоціації в Україні Богдан Сенчук. Серед вітчизняних представників і чернігівці – заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур та експерт з охорони здоров’я і головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, заслужений лікар України, хірург-онколог Валерій Зуб.

Як зазначив В. Зуб, головними темами для обговорення стали проблеми охорони здоров’я в Україні та програма реформування вітчизняної медичної галузі. До уваги аудиторії була представлена шведська модель трансформації на клієнтоорієнтовану систему охорони здоров’я. Великий інтерес викликали шведські інструменти для досягнення кращого результату, серед яких: електронна система звітності, напрацювання в поліпшенні стану громадського здоров’я, інфекційного контролю, інтенсивної терапії, онкологічної допомоги тощо. Широкого обговорення набуло питання розвитку шведської медико-біологічної галузі та прогнозовані очікування щодо активних реформ і створення належних умов ділової кон’юнктури.                                                                                       

− Акцентом зустрічі стало спрямування спільних зусиль на покращення умов надання медичних послуг у сфері охорони здоров’я в Швеції та в Україні, окреслені кола ділового партнерства. Круглий стіл відрізнявся конструктивним, аргументованим, плідним діалогом професіоналів, які, працюючи в умовах сьогодення, чітко уявляють перспективу та концепцію розвитку системи охорони здоров’я, готові переймати кращий світовий досвід та втілювати його заради одужання пацієнта, – підсумував Валерій Зуб.