ОНКОЛОГИ ЧЕРНІГОВА ТА ГОМЕЛЯ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ

У п’ятницу, 22 квітня, між Чернігівським обласним онкологічним диспансером та Гомельським обласним клінічним онкологічним диспансером підписано безстроковий Меморандум про співпрацю. Угоду укладено в межах робочого візиту адміністрації Чернігівського онкодиспансеру до Республіки Білорусь. Це вже другий етап перемовин щодо фахової взаємодії між двома потужними медичними закладами. Перші відбулися 8 квітня в Чернігові, під час візиту гомельських колег до нашого краю.Так, з української сторони Меморандум підписав головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій ЗУБ, із білоруської – головний лікар Гомельського обласного клінічного онкологічного диспансеру Олександр Терешко. 

З метою поліпшення ситуації з онкологічними захворюваннями шляхом здійснення профілактики, діагностики та лікування онкологічних захворювань Сторони домовились про наступне: 

1. Здійснювати спільні заходи на території Чернігівської області (Україна) та Гомельської області (республіка Білорусь), в тому числі шляхом реалізації спільних медичних проектів. Організовувати на базі Сторін проведення симпозіумів, семінарів, колоквіумів, конференцій. 

2. З метою залучення фінансування для реалізації проектів взяти спільну участь у Програмах територіального співробітництва.

Як зазначив Валерій Зуб, обидві Сторони покладають великі надії на цей Меморандум. Він досить змістовний. Сторони зобов’язуються: 
– сприяти ефективному обміну новітніми технологіями, науковою інформацією і практичним лікарським досвідом діагностики, лікування; 
– здійснювати консультації, що стосуються обговорення питань спільної діяльності, проводити початкові курси та семінари.

 Адже працюючи за загально прийнятними світовими медичними стандартами, кожна з країн підлаштовується під свої можливості як соціального, так й економічного плану – тож медичні школи різних країн мають свої особливості та напрацювання, кращі з яких варто було би запозичити та втілити на потребу пацієнтів, – пояснює онколог. 
Досить вагомий крок зроблено щодо участі у спільних українсько-білоруських грантових проектах задля вирішення медичних проблем. Мовиться про можливість отримання мамографічної установки для обстеження населення прикордонних районів.