ОНКОДИСПАНСЕР ВІДВІДАВ ІЗ РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ГОЛОВНИЙ ОНКОЛОГ УКРАЇНИ

Проблемам ранньої діагностики та дієвого сучасного лікування найпоширенішої онкопатології в жінок і була присвячена конференція онкологів Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, що відбулася  27 квітня за участі почесного гостя.

Ним став новопризначений головний позаштатний спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Онкологія», завідуючого кафедрою Запорізької медичної академії післядипломної освіти, професора, доктора медичних наук Олексія Ковальова. 
У межах заходу авторитетний науковець-практик прочитав лекцію «Терапевтична резистентність: механізми розвитку та шляхи подолання». Під час доповіді Олексій Ковальов акцентував увагу на головній проблемі раку – подоланні резистентності, тобто опору ракової клітини препаратам, котрі блокують зростання та розвиток пухлинної клітини. 
Втім фахівець підкреслив: не варто втрачати надії. Наразі можливості лікування онкологічних хворих значно розширені, особливо на початковій стадії захворювання. 

– На сьогодні на європейському фармацевтичному ринку вже існують сучасні унікальні препарати, що дозволяють контролювати пухлинний процес при найскладніших формах раку за прогнозованої безуспішності лікування. Мова йде про імуноконюгати, про подвійну інгібіцію за допомогою двох моноклональних антитіл. Факти свідчать, що при запровадженні подвійної інгібіції при дисемінованому раку медіана виживання становить 60 місяців –, а це значний приріст! – зауважив Олексій Ковальов. 

Під час обговорень, які відбулися після лекції, лікарі спільно розглядали складні клінічні випадки, обговорювали новітні методики та дієві препарати для лікування раку молочної залози та яєчників. Медики також вкотре наголосили на важливості профілактичних оглядів, що дозволяють виявити хворобу на самому початку та збільшити пацієнтці шанси на одужання. 
Як зауважив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, такі конференції є надзвичайно корисними для регіональних фахівців: вони дозволяють медикам тримати руку на пульсі сучасних підходів у діагностиці та лікуванні хвороби. 

Проте стримуючим фактором у боротьбі з раком залишається безгрошів’я регіональної медицини. Подолання проблеми дефіциту фінансування онкохворих в областях є першочерговим завданням, визнають онкологи всіх рангів.

– Вочевидь, зробити це за бюджетні кошти – вкрай неможливо! Така фінансова ситуація є типовою навіть щодо технологічно розвинених індустріальних країн Європи. Подолання проблеми можливе лише за умови спільної взаємодії. Вже не перший рік йдеться про створення потужної асоціації онкологів України. Хотілося б зазначити, що в новій державній програмі «Онкологія» на наступний 2017 рік чимала увага приділятиметься саме профілактиці захворювань, – коментує Олексій Ковальов. 

Під час візиту головний онколог України також ознайомився з базовим потенціалом Чернігівського обласного онкологічного диспансеру та напрацюваннями фахівців. Олексій Ковальов зазначив, що він дуже задоволений роботою закладу – вона продуктивна, вражає перспектива завдань, які ставлять перед собою адміністрація та фахівці у плані розвитку медичного закладу. 

До речі, це взагалі перший візит Олексія Ковальова на Чернігівщину. Колектив Чернігівського обласного онкологічного диспансеру щиро вітає Олексія Олексійовича з призначенням на відповідальну посаду та бажає йому плідної праці й реалізації професійних задумів.