ОНКОДИСПАНСЕР СТАВ ДОСТУПНІШИМ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Серед тих, хто звертається за спеціалізованою медичною допомогою в Чернігівський обласний онкологічний диспансер, є певна категорія пацієнтів з особливими потребами. Тому в медичному закладі постійно тримається на контролі питання щодо створення безперешкодних умов життєвого середовища для людей такого суспільного статусу.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, колектив закладу підтримує ініціативу прем’єр-міністра України та Чернігівської обласної державної адміністрації, які започаткували масштабний захід заради створення комфортного існування людей з обмеженими фізичними можливостями в медичному просторі. Щодо онкодиспансеру, то він всебічно намагається слідувати нормативам, які захищають право людей з особливими можливостями почувати себе повноцінними в нашому суспільстві та динамічно  шукає нові можливості щодо подолання існуючої проблеми.

− Не говорити , а почути, побачити –  і діяти! Це головний  принцип, якому слідує колектив онкодиспансеру, щоби допомогти людині з особливими потребами не почуватися обділеною. Наші двері завжди відкриті. Ми завжди готові простягнути руку допомоги, – зазначив Валерій Зуб. 

На сьогодні вхідні частини будівель онкодиспансеру витримані згідно до нормативів із ширини дверей, існує наявність безбар’єрного та безперешкодного проїзду, йдеться про облаштовані пандуси. За потреби людина з обмеженими можливостями може скористатися кнопками виклику персоналу, туалетними кімнатами для так званих «візочників», спеціально облаштованими ліфтами, парковкою для транспортних засобів людей з інвалідністю. Для пацієнтів із вадами зору розміщені тактильні засоби інформації – таблички зі шрифтом Брайля, встановлені на шляхах руху засоби орієнтації – жовті полоси на поверхових маршах та круги – на дверях. У поліклінічному відділенні та відділеннях стаціонару облаштовані «рецепшни», де персонал завжди надасть кваліфіковану відповідь і вирішить питання людини з особовими потребами в максимально швидкий термін. Для людей із вадами слуху існує комплекс засобів, які б дозволяли візуально надавати необхідну інформацію, а отже безперешкодно почуватися людині з особливими потребами в медичному закладі. Це – інформативні таблички, вказівники-піктограми, міні-макет  будівлі онкодиспансеру.