ОНКОДИСПАНСЕР ПРИДБАВ НОВИЙ МАМОГРАФ

Презентація нового мамографічного приладу відбулася в онкодиспансері 23 листопада. Вартість обладнання склала три мільйони сто тисяч гривень. Це кошти платників податків області.  

Продуктивність роботи кабінету з новим апаратом – близько 5-6 тисяч досліджень на рік.  В архіві пам’яті нового мамографа може зберігатися до 40 тисяч результатів досліджень стану здоров’я жінок. Це значно підвищує ефективність та оперативність роботи, особливо – у випадках повторного обстеження або постійного нагляду лікаря.

Як прокоментував мету придбання нового апарату головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб, діагностування захворювання на рак молочної залози  на ранніх стадіях можливе за допомогою мамографічного апарату. Але навіть у профільному закладі – онкологічному диспансері – донедавна був лише один такого роду прилад, продуктивності якого для забезпечення потреб жителів усієї області було замало. Крім того, наявний мамограф працював лише на плівці, тож кожне дослідження потребувало вартісних витратних матеріалів.