ОНКОДИСПАНСЕР ОТРИМАВ ГРАНТ НА БОРОТЬБУ З РАКОМ ГРУДЕЙ

Чернігівський обласний онкологічний диспансер отримав міні-грант у розмірі 125 тисяч гривень для  проведення програм ранньої діагностики раку молочної залози з використанням мамографії. Вручення сертифікату выдбулося 12 квітня  в інформаційному агенстві УНІАН, що в Києві. Ініціаторами благодійного проекту «Разом проти раку грудей» стала компанія AVON в Україні в партнерстві з Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї». П’ять переможців серед державних обласних медичних закладів визначала експертна рада, до складу якої увійшли онкологи, фахівці з променевої діагностики,  представники МОЗ, а також громадські активісти, котрі перенесли захворювання на рак молочної залози. Серед числа лідерів  — Львів, Суми, Херсон,  Черкаси та Чернігів. 

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, конкурс був потужний: заявки надали 11 онкодиспансерів. В умовах сучасного недофінансування медичних закладів це досить  суттєва матеріальна  підтримка.

— Наша мета — надавати  пацієнтам професійні медичні послуги, серед яких є  й сучасна якісна рання діагностика. Впевнені, що з отриманим грантом від українського осередку компанії AVON ми досягнемо мети і збережемо здоров’я багатьом жінкам. Подаровані кошти підуть на закупівлю витратних матеріалів для забеспечення роботи мамографів. Безкоштовним мамографічним дослідженням плануємо охопити вчителів  Чернігівської області, особливо з віддалених сіл, — зазначив онкогінеколог.

За словами Голови правління БФ «Здоров’я жінки та планування сім’ї» Галини Майструк, питання ранньої діагностики раку молочної залози привертає все більше уваги з боку професіоналів та громадськості. Досвід багатох країн Європейського Союзу свідчить, що рання діагностика дозволяє знизити смертність жінок від раку молочної залози на 30%.

— Тому ми раді, що в конкурсі міні-грантів від AVON вирішили взяти участь державні онкологічні центри та диспансери з різних областей України, адже саме вони є осередками ранньої діагностики захворювання, — зазначила вона.

На думку Генерального директора AVON в Україні та Грузії Карини Таковенко, проект може зробити дуже важливу справу для України, а саме — допомогти нашим жінкам зберегти здоров’я та красу заради своїх близьких і майбутніх поколінь.