ОНКОДИСПАНСЕР ЧЕКАЄ НА ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ ВІД ГРОМАД

Чернігівщина замахнулася на коштовний  проект – лінійний прискорювач для лікування онкологічних хворих, аналогів якому немає в Україні і вартість якого складає більш ніж 100  млн. гривень. Тож як справляється із завданням медичний підрозділ?

Як повідомив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, вагомий внесок зробила обласна влада — виділено близько 20 млн. грн. Проблемою оснащення сучасним обладнанням для лікування онкохворих мешканців області опікується  особисто голова облдержадміністрації Валерій Куліч. 40 мільйонів гривень області було виділено із Фонду державного економічного розвитку, 3 мільйони вже надійшли від народних депутатів — 2 мільйони виділив Валерій Давиденко і мільйон — Олександр Кодола.  Ще два нардепи  допомогу обіцяли. Три мільйони — Олег Дмитренко і 10 — Олег Ляшко від своєї фракції. Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко також переймається проблемами онкологічної допомоги, тож за його сприяння місто виділяє 10 мільйонів. 

-До збору необхідної суми долучилися й керівники районів та об’єднаних територіальних громад області. Відтепер від кожної громади, у залежності від її чисельності, нам буде виділено певну суму. Від громад ми маємо на сьогодні 1,6 мільйона. З них мільйон — від Ніжина. Наразі приймаються рішення громад Носівщини, Ічнянщини та Козелеччини. На жаль, передбачених у бюджеті  коштів ще не вистачає. Але сподіваємося, що гроші на все знайдуться. Ми принагідно хочемо звернутися до небайдужих громадян із проханням допомогти нам фінансово в міру своїх сил,  — розповідає Валерій Зуб. 

За матеріалами видання «ДП»