НА ЛІКУВАННЯ ОНКОХВОРІЙ ЛАРИСІ СКОБІ НАЗБИРАЛИ ВСІМ МИРОМ І З КАНАЛОМ «1+1»

Лікарі Чернігівського обласного онкологічного диспансеру безмежно вдячні медійній спільноті Чернігівщині, яка словом і ділом звертає увагу до проблем онкохворих.

Завдяки ним звістка про особливу породіллю – 42-річну онкохвору Ларису Скобу, яка попри страшне захворювання ( у жінки 4-а стадія раку) відмовилась від лікування й народила здорову дитинку Соломійку, облетіла весь медіапростір. А отже – не дозволила зчерствіти душам, які переймаються проблемами онкохворих. Ситуація вкрай важка.

Навіть лікарі вважають, що це маля, можливо, і є тією соломинкою, яка тримає його матусю на цьому світі. На жаль, хвороба нікуди не поділась, а отже вимагає  ліків, які не з дешевих. На даному етапі лікування вимагає ще 10 тисяч гривень. І вони – зібрані! І саме завдяки каналу «1+1». Саме його журналістка Алла Скорик звернулась до чернігівської спільноти в мережі «Фейсбук» із проханням про негайну допомогу. Страшна хвороба виїла всі статки родини Скоби, яка мешкає в невеличкому селі Савин, що в Козелецькому районі. 

«Друзі, дуже хочу допомогти мамі Соломинки! Потрібно відновити кісткову тканину після хімії. Сума не космічна, всього 10 тис. грн. У мене друзів у«Фейсбуці» 2,5 тисячі, то це по 4 гривні лише. Лариса така жінка, що на собі звикла економити. Але це не в інтересах її дівчинки». 

Як зазначив завідувач мамологічного відділення онкодиспансеру Сергій Поленков, на ці кошти буде закуплена золендронова кислота. Жінка пройде чотири курси лікування. Золедронова кислота пригнічує резорбцію кісткової тканини, не надаючи при цьому небажаного впливу на формування, мінералізацію й механічні властивості кістки.

Переводячи складну анотацію на ліки у площину пересічного читача, спробуємо пояснити призначення  золендронової кислоти. Лікарі ще під час вагітності запідозрили в Лариси метастази головного мозку. Після народження дитини у неї дуже сильно стала боліти спина. Зробили обстеження – результат невтішний.  Пухлина утворює у кістці дірку. І саме золендронова кислота дозволяє адсорбувати кальцій у кістці, де утворилася ця дірка.