На Чернігівщині захворюваність на рак грудей зросла на 20 відсотків

20 жовтня, у Всеукраїнський день  боротьби з раком молочної залози, спільнота намагається привернути увагу жінок до стану свого здоров’я та спонукає до медичного обстеження. Адже рівень захворюваності на рак молочної залози у світі має тенденцію до зростання.

На цьому акцентувала увагу заступник головного лікаря Чернігівського обласного онкологічного диспансеру з організаційно-методичної роботи Віра Федорченко. Рак молочної залози – найпоширеніше злоякісне новоутворення у жінок, яке є основною причиною їхньої смертності від онкологічних захворювань. Онкологія  призводить до інвалідності та породжує велику кількість медико-соціальних проблем.

На підтвердження своїх слів фахівець  привела ряд статистичних даних захворюваності на Чернігівщині. В області за останні п’ять років показник зріс на 20,6% – з 55,7 на 100 тис. жіночого населення у 2012 році до 67,2  – у 2017-му. Щороку в області виявляється біля 370 жінок із вперше в житті встановленим діагнозом злоякісного новоутворення молочної залози. А за дев’ять місяців цього року виявлено 259 випадків первинних захворювань, показник захворюваності склав 46,9 на 100 тис. жіночого населення (у т.ч. 99 випадків − у Чернігові, де показник захворюваності значно вище середньообласного – 64,5).