На Чернігівщині обговорили ідею створення реабілітаційного відділення для онкохворих

На Чернігівщині обговорили ідею створення реабілітаціонного відділення для онкохворих на базі Менського санаторію «Остреч».  Проект  – це спільний задум   Чернігівського обласного онкологічного диспансеру  та Фонду соціального страхування в Чернігівській області.

Перші публічні обговорення соціальної потреби відбулися 9 серпня  в умовах санаторного комплексу за присутності представників адміністрації онкодиспансеру, органу держстрахування, санаторію «Остреч», лікарів-онкологів.  Як зазначають в онкодиспансері, за статистичними даними, близько 80% онкохворих потребують реабілітації та паліативної допомоги. Створення ж такого відділення дозволить проводити повноцінну реабілітацію онкохворих, подовжити тривалість життя хворих після основного радикального і системного лікування. 

Головна тема зустрічі – пошук важелів, які б дозволили на законодавчому рівні розширити перелік показників для реабілітації онкологічних пацієнтів після операцій на кістковій системі, на молочній залозі, на м’яких тканинах  саме за рахунок Фонду соціального страхування. Адже той перелік, що існує на сьогодні в державі для реабілітації онкохворих, – просто мізерний і змушує казати швидше про відновлення пацієнта саме на комерційній основі, що не завжди людині зі страшним діагнозом по кишені.