Міжнародний день відмови від куріння

Сьогодні відзначається Міжнародний день відмови від куріння (No Smoking Day).  Він встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році після того, як було визнано згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку.Сьогодні курить близько 7 мільйонів українців. 900 тисяч з них навіть не курять, але руйнують своє життя від вживання вторинного диму. Що ми можемо зробити, щоб не отруювати здоров’я своє і оточуючих? Якщо курите, спробуйте розпочати боротьбу з цією згубною залежністю. Якщо не курите — допоможіть курцям її позбутися.

Як саме вбиває куріння: — Серцево-судинні хвороби — у 17-25% випадках серцево-судинні хвороби розвиваються саме через нього. Куріння підвищує ймовірність коронарної хвороби серця чи інсульту в 2-4 рази.- Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) — куріння вважають головною причиною хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) — Рак прямої кишки — куріння значно підвищує ризик виникнення раку товстої кишки та розповсюджених новоутворень. Доведено, що у курців майже у два рази частіше виникають поліпи товстої кишки.

Навіть у молодому віці, внаслідок куріння, можна захворіти на рак. Водночас, що довше пацієнт курить, то більшим є ризик колоректального раку та поліпів товстої кишки. Після того, як людина кинула курити, ризик раку товстої кишки знижується, але він залишається підвищеним ще протягом 20-30 років.                                          — Тютюновий дим зменшує фертильність жінок і чоловіків — куріння майбутньої матері збільшує ризик передчасних пологів, переривання вагітності, малої ваги при народженні, мертвонародження, дефектів розвитку та синдрому раптової смертності немовлят. А ще курці більше ризикують отримати катаракту та дегенерацію сітківки. Вони значно більше ризикують розвинути деменцію та хворобу Альцгеймера в літньому віці, ніж не-курці чи ті, що покинули куріння. Звичка до тютюну погіршує мікрофлору ротової порожнини, сприяє ушкодженню і навіть втраті зубів та спиняє амілазу слини — ферменту, потрібного для перетравлення складних вуглеводів.
З курінням пов’язують певне зниження імунітету та зростання шансів мати ревматоїдний артрит.І, звісно, куріння підвищує ймовірність розвитку раку легень у 25 разів. Що старша людина і що більше вона курить, то більші шанси раку легень.

Цигарковий дим містить понад 4 тис. компонентів, в тому числі чадний газ, нікотин та його похідні, смолу, котінін, полоній, кадмій, поліциклічні ароматичні вуглеводи та інші сполуки, багато з яких є канцерогенами. Курці вдихають їх при затяжці й від диму цигарки, люди поруч від диму чужої цигарки та видиху курця, а також всі поглинають це шкірою.

Якщо ви курите, не підставляйте інших людей під вплив свого диму на зупинках громадського транспорту, робочому місці та вдома. А краще не підставляйте себе!

Кидайте курити та замініть цю звичку на здоровий спосіб життя і власне здоров’я!