МЕДИКИ АКТИВНО ПІДТРИМУЮТЬ МАРАФОН БЛАГОДІЙНОСТІ "ПРОМІНЬ НАДІЇ"

У межах масштабного благодійного проекту «Промінь надії» (#променевий_ марафон), що крокує Чернігівщиною, спільнота збирає кошти на додаткове обладнання для лінійного прискорювача. Сучасний радіологічний апарат ELEKTA до Чернігівського обласного онкологічного диспансеру доставлено 28 листопада. Втім запустити його в роботу не дозволяє відсутність додаткового функціоналу – дозиметричного устаткування та комп’ютерного томографу. Загальна вартість проекту становить 107 мільйонів гривень. До сьогодні дефіцит коштів складає близько 18 млн.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, сума в 89 350 000 гривень подолана коштом Фонду державного розвитку, бюджетів області, міста та районів, територіальних об’єднаних громад, депутатів усіх рівнів, зусиль творчих осередків міста та області, медиків, освітян, навчальних закладів, комунальних підприємств, сільськогосподарських товариств, приватних підприємців, меценатів і просто небайдужих мешканців міста та області. Очільник закладу подякував кожному, хто від щирого серця зробив посильний внесок у спільну соціально значущу ініціативу.

Як підкреслив начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації Петро Гармаш, вже з дня старту акції одними з перших, хто відгукнувся на заклик допомогти онкологічному закладу, стали медичні спільноти як міста, так і області. Колектив Управління охорони здоров’я та всі колективи медичних закладів області прийняли рішення про перерахування одноденного заробітку на потреби онкохворих, в установах розміщені скриньки для збору коштів, організована потужна інформаційна кампанія.

Такий крок доброчинності – очікуваний від медиків, зазначає Петро Гармаш. – Адже медична спільнота фахово розуміє, що наявність лінійного прискорювача – це реальний шанс онкохворих на одужання. Функціонування сучасного радіологічного обладнання, що є безкомпромісною альтернативою застарілому обладнанню, – нагальна потреба для 1900 онкологічних хворих, що складає майже 60% від числа щорічних звернень до онкодиспансеру в Чернігівській області.