“Любіть людей і нічого натомість не вимагайте”

Саме цьому вчить рідних, близьких, друзів, колег і такий життєвий принцип наслідує сама. Вона — мега професійний лікар, активна, ініціативна, небайдужа і надзвичайно творча особистість.

Сьогодні колектив Чернігівського медичного центру сучасної онкології подякував за багаторічну сумлінну працю та провів на заслужений відпочинок Аллу Степанівну Шаталюк, лікаря з променевої терапії першої кваліфікаційної категорії.

Свою трудову діяльність Алла Степанівна розпочала в далекому 1966 році у Коропській центральній лікарні на Чернігівщині лікарем акушер-гінекологом. Потім працювала в Чернігівській обласній лікарні. У 1974 році вона переходить в радіологічне відділення Чернігівського онкодиспансеру, а в 1983-му — очолює поліклінічне відділення. 

Внесок Алли Степанівни в розвиток охорони здоров’я в цілому та боротьбу з онкологією зокрема — колосальний! Багато років вона виконувала обов’язки позаштатного міського онколога, прочитала безліч лекцій щодо причин, діагностики, лікування та профілактики раку різних локалізацій. 

Вона — енергійна та життєрадісна, з активною громадянською позицією, завжди охоче долучалася до суспільної роботи, брала участь у наукових конференціях. У 1990 році організувала  і очолює міську громадську волонтерську організацію “Вікторія”, що об’єднала жінок, які перенесли рак молочної залози. Їх девіз — “Рак не вирок!”. Група має багато літератури по догляду за собою у післяопераційний період, як організувати харчування після хіміотерапії, променевої терапії, рекомендації з ЛФК тощо. 

Алла Степанівна багаторазово нагороджена подяками, дипломами, грамотами Чернігівської ОДА, Чернігівської міськради, Міністерства охорони здоров’я та ін. А у 2019 р. — Почесною грамотою Верховної Ради України. 

Та найголовніше, зізналася наша колега, що наразі вона почувається надзвичайно щасливою людиною. Адже попри те, що сама йде на пенсію, в онкоцентрі продовжує працювати її онук, лікар у четвертому поколінні, Олександр Максимович Косенко. 

Тож сьогодні, проводжаючи Аллу Степанівну Шаталюк на заслужений відпочинок, колеги побажали їй аби відчуття щастя не полишало її довгі роки, міцного здоров’я, благополуччя та мирного неба над головою.