Лікар має право

В рамках інформаційної кампанії #ЛікарМаєПраво розповідаємо про права медиків у допуску до професії та кардинальні зміни базових підходів, які здійснює МОЗ України, щоби ці права не були умовними і лікарі могли розвиватись професійно без бюрократичних бар’єрів, мали можливість впливати на ситуацію.

Уперше в історії незалежної території незалежної України держава впроваджує комплексний підхід і впроваджує Стратегію розвитку медичної освіти 

Уже зараз: впроваджено поріг для вступу на медичні спеціальності , з 2019 року студенти-медики складатимуть нову комплексну атестацію , проведено міжнародне моніторингове дослідження якості вищої медичної освіти 

Завдяки змінам кожен лікар зможе бути конкурентоспроможними на міжнародному рівні і надавати пацієнтам якісні послуги. Тобто якісно реалізувати своє право займатись медичною і фармацевтичною діяльністю відповідно до спеціальності та кваліфікації.

 Професійний розвиток медиків

Система безперервного професійного розвитку (БПР), яку МОЗ України впровадило цього року, – комфортний і корисний для лікаря професійний розвиток без бюрократичних бар’єрів. Відтепер професійний розвиток – не проста формальність. Він відповідає освітнім потребами лікарів.

Докладніше, що змінилось та як нараховуватимуться бали: https://bit.ly/2KuvNJT

 Професійне ліцензування лікарської практики

МОЗ України розпочало підготовку до впровадження професійного ліцензування лікарів. Це зрозуміла та проста система, що базується на дотриманні вимог до безперервного професійного розвитку, стандартів належної лікарської практики та прав пацієнтів. Це дозволить врегулювати професійну діяльність лікарів, викорінити численні корупційні ризики і зловживання адміністративним ресурсом.

З квітня разом з партнерами проводимо серію публічних консультацій з лікарями, адміністраторами закладів охорони здоров’я, представниками департаментів охорони здоров’я, лікарями . Лікарі також можуть висловити свої позиції за допомогою онлайн-опитування: https://bit.ly/2V9roBh.

 Власна медична практика

Юридична особа, яка створила заклад охорони здоров’я, та фізична особа — підприємець може отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

 Докладніше про ці права та де вони закріплені: https://bit.ly/2JwYy7t