ЛАПАРОСКОПІЧНІ ОПЕРАЦІЇ ЗДІЙСНЮЮТЬ І В ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ОНКОДИСПАНСЕРІ

Лапароскопічна хірургія існує вже більше 20 років. За цей час вона зарекомендувала себе як малоінвазивний та ефективний метод із мінімальними післяопераційними ускладненнями. Видалення матки лапароскопічним шляхом – одна з них.

Втім якщо в деяких медичних закладах України відсоток лапароскопічних втручань на сьогодні наближується до 80, то Чернігівщина виглядає на всеукраїнському фоні значно скромніше – лише 5%. Переважно це число складається з проведення діагностичних лапароскопічних втручань та операцій незначної складності. 
Хоча головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, онкогінеколог Валерій ЗУБ зазначає: потреба в лапараскопічному втручанні надвисока. Щорічно лише в онкодиспансері з приводу гінекологічної патології, яка складає майже половину у структурі захворювань на рак, оперується понад 600 жінок. Щоб змінити ситуацію на Чернігівщині на краще, впродовж останніх чотирьох місяців в онкодиспансері зроблені суттєві кроки щодо оновлення операційного блоку лапароскопічним обладнанням та інструментарієм. Чернігівські лікарі пройшли спеціальну підготовку та стажування, що підтверджено сертифікатами. 
Спільні дії дали позитивний результат. Наразі 18 травня в облонкодиспансері вдало пройшла перша лапароскопічна екстирпація (видалення) матки 58-річній пацієнтці з Бахмацького району. Виконання оперативного втручання забезпечувалося бригадою висококваліфікованих спеціалістів кафедри судинної хірургії Київської національної академії післядипломної освіти. Асестували – провідні онкогінекологи Чернігівського обласного онкологічного диспансеру. 
Про необхідність операції розповів завідувач гінекологічним відділенням онкодиспансеру, онкогінеколог Юрій Шень. Жінка перенесла непоодиноке оперативне втручання з приводу рецидивуючого поліпозу ендометрію, що вважається передраковим станом. Навіть за максимально докладених медичних зусиль та медикаментів, хвороба, на жаль, прогресує. Тому, щоби запобігти виникненню раку, прийнято рішення щодо видалення органу лапароскопічним методом, яке має значні переваги порівняно з класичною методикою ведення оперативного втручання цієї локації. 
У залежності від проведеного обсягу лапароскопічне втручання, яке здійснюється під загальним наркозом, триває годину–півтори. Рухова активність пацієнтки можлива вже в день операції. Період перебування у стаціонарі складає три–чотири дні. На відміну від класичного методу оперативного втручання, відбувається швидке відновлення працездатності, ризик ускладнень і спайкового процесу мінімальний, а невелике ушкодження на шкірі не псує зовнішній вигляд жінки. 
За словами завідуючого відділення анестезіології та інтенсивної терапії Максима Аніщенка, стан прооперованої пацієнтки задовільний. 
Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного диспансеру Валерій Зуб, наступним етапом є створення напрямку лапароскопічної онкохірургії, що значно розширить профіль малоінвазивних втручань у медичному закладі. Така новація дозволить створити системність у проведенні лапароскопічних операцій високого класу й на Чернігівщині, а отже значно скоротить маршрут пацієнта до отримання високофахової медичної допомоги. 
Докладніше (див. ВІДЕО)