КТ-скринінг легень - ефективний спосіб діагностики

З метою підвищення якості виявлення раку при профілактичних оглядах з січня 2019 року на базі КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» буде проводитись сучасна, ефективна програма скринінгу раку легенів низькодозовою комп’ютерною томографією (НДКТ)безкоштовно* у групах ризику**.

   КТ-скринінг — ефективний засіб для оцінки утворень в легенях у людей з високим ризиком розвитку раку підвищує ймовірність виявлення підозрілих утворень. Еквівалентна ефективна доза відповідає плівковій флюорографії або рентгенографії ОГК в 2-х проекціях. Інформативність та діагностичне значення при цьому в рази перевищує старі методи. З огляду на подальше хірургічне лікування і низький рівень хибно-позитивних результатів, скринінг значно збільшує шанси на одужання від цієї важкої хвороби.   Таким чином, при проходженні профілактичного огляду флюорографія ОГК має бути замінена НДКТ у групах високого ризику.

До групи ризику відносяться:

— Курці віком – старше 45 років;

 — Люди, що мають спадкову схильність (наприклад, рак легенів у кровних родичів);

 — Робітники підприємств зі шкідливими умовами праці (забруднення повітря канцерогенним пилом різного походження: абразив, азбест, кадмій, хром, миш’як, радон, продукти переробки нафти, пестициди, радіоактивне випромінювання та інші). Будівельні професії, робітники по  ремонту дорожнього покриття, працівники ЧАЕС, фермерських господарств, ремонтних заводів, підприємств з видобутку та переробки нафти та газу, інші;

— Пацієнти з хронічними хворобами легень (після перенесеного туберкульозу та інших пульмонологічних хвороб у яких ризик розвитку злоякісної пухлини збільшується).

   З метою дотримання розрахованого навантаження – 10 чоловік на 1 робочий день, буде проводитися попередня реєстрація на обстеження по телефону (04622) 53303 з 12:00 до 17:00 лікарями первинної ланки надання медичної допомоги та сімейними лікарями. Виконувати флюорографію або рентгенографію ОГК перед направленням не потрібно! У вказаний час необхідно звернутися в рентгенологічний кабінет «ЧООД», заповнити анкету встановленого зразка.

* Фінансування програми з обласного бюджету.

** Група ризику на злоякісні захворювання ОГК – категорія населення, на яку впливають один або декілька онкогенних чинників, серед якої частіше зустрічаються злоякісні пухлини легенів, бронхів, трахеї та середостіння.