Корпус під лінійний прискорювач став «Чистою лікарнею безпечною для пацієнта»

Новозбудований корпус відділення променевої терапії Чернігівського обласного онкологічного диспансеру отримав почесний статус  «Чистої лікарні безпечної для пацієнта». Новобудова укомплектована найпотужним променевим обладнанням – лінійним прискорювачем Elekta Infinity, на який збирали кошти всією громадою Чернігівщини. До речі, це вже третє відділення, яке має зазначений  почесний статус. Серед двох попередніх – відділення пухлин голови і шиї та хіміотерапевтичне відділення онкодиспансеру.   

Як зазначив головний лікар онкологічної служби Чернігівщини Валерій Зуб, поширення внутрішньолікарняних інфекцій та проблема антибіотикорезистентності, а також інфекційної безпеки медичного персоналу − лікарів та медичних сестер − одна з актуальних, як зокрема на Чернігівщини, так і по всій Україні. Саме на вирішення цих питань і спрямований Всеукраїнський проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», який стартував у нашій державі ще у травні 2012-го.

За інформацією фахівців Асоціації «Служба організації інфекційного контролю»,  проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» здійснюється  за ініціативи Асоціації медичних сестер України та громадської організації «Служба організації інфекційного контролю». Масштабна кампанія має  благу мету забезпечити  високий  рівень гігієни в лікувальних закладах України, профілактику професійних захворювань медичного персоналу, запобігання поширенню внутрішньолікарняних інфекцій та економію коштів лікувальних закладів.