Короновірус й онкологія: загрози та ризики.

Світ переживає пандемію. COVID-19 дістався до України й шириться її містами.

Про загрози коронавірусу для онкохворих розказує кандидат медичних наук, головний лікар Чернігівського медичного центру сучасної онкології Юрій Шень.

  • Чи більший ризик виникнення  COVID-19 у людей з онкологією?

Так. Не секрет, що вони більш сприятливі до інфекції через їх системний імуносупресивний стан, викликаний злоякісними захворюваннями та протираковими методами лікування.

  • У чому найбільша небезпека коронавірусу для онкохворих?

У протіканні хвороби. Відповідно до дослідження, опублікованого в науковому журналі «The Lancet», важкий стан, під час якого пацієнт потрапляє до реанімації, потребує інвазивної вентиляції чи помирає, прослідковується частіше, аніж у людей не хворих на рак. У цілому, вірус значно швидше дає про себе знати. Критичний стан може наступати вже на 6 день.

  • Для людей з раком легенів ризики ще більші?

Скоріше за все – ні. Однаково великі як для раку легенів, так й інших органів. Більше того, ті, хто вже переміг онкологію, теж знаходяться у групі підвищеного ризику й мають приділити особливу увагу своєму захисту.

  •  Чи варто зупиняти процес лікування тим, хто зараз проходить терапію?

Закордонні колеги радять відкладати хіміотерапію або операції виключно у випадку стабільної онкології і в районах підвищеної епідемічної ситуації. Наразі великої загрози не має, тому треба не панікувати й продовжувати виконувати ті дії, які вам призначив лікар.

  • Які можете дати поради для запобігання зараженню коронавірусом?

Вони доволі стандартні. Слідкувати за особистою гігієною, без потреби не контактувати з іншими людьми, за можливості самоізолюватися, при найменших симптомах, таких як підвищена температура, сухий кашель, погіршення дихання — відразу телефонувати лікарю. А головне – не давайте волю емоціям, слідкуйте за своїм здоров’ям, виконуйте основні рекомендації та залишитеся здоровими!