Клінічні дослідження. Що дає пацієнту участь у них.

Клінічні дослідження дозволяють отримати інноваційні ліки. Відносно невелика кількість клінічних досліджень проводиться в Україні у порівнянні з Німеччиною, Британією,Францією, Швейцарією та іншими країнами Європи.
Популярність клінічних досліджень, зокрема у країнах Європи, зумовлена такими причинами:

🔸 Клінічні випробування забезпечують пацієнту доступ до інноваційних препаратів. Адже найчастіше тестують нові препарати від важких захворювань, зокрема для боротьби з онкологічними чи орфанними захворюваннями. Для деяких пацієнтів це може стати єдиним шансом на одужання або покращення якості життя.

🔸 Крім досліджуваних лікарських засобів, пацієнт забезпечується також препаратами супутньої та базової терапії, тобто отримує курс безоплатного лікування.

🔸 Пацієнти постійно знаходяться під лікарським наглядом – їх регулярно обстежують та контролюють стан їхнього здоров’я.

☝️ Пацієнт бере участь у дослідженні лише за власним бажанням, на підставі інформованої згоди, яку власноруч підписує, отримує страховку на час участі в дослідженні та має право вийти з нього в будь-який момент його проведення.

Найчастіше у нас проводяться дослідження на тому етапі, коли безпека ліків і дозування уже відпрацьовані, а масштабні дані потрібні, щоби підтвердити ефективність препарату.
Щоб дізнатися, які клінічні дослідження наразі проводяться в Україні, зокрема скористайтеся ресурсом ДП «Державний експертний центр МОЗ України»https://clinicaltrials.dec.gov.ua

Докладніше, що гарантує права та захист пацієнта, як дізнатися про клінічне дослідження: https://bit.ly/2PJ1T5N