ХІРУРГИ ОНКОДИСПАНСЕРУ ВПЕРШЕ ЗАМІНИЛИ ХВОРИЙ КОЛІННИЙ СУГЛОБ НА ЕНДОПРОТЕЗ

Онкохворій 60-річній пацієнтці 13 квітня замінили хворий колінний суглоб на штучний ендопротез (імплант). Операція з ендопротезування колінного суглоба відбулася вперше в умовах Чернігівського обласного онкологічного диспансеру. До співпраці в галузі онкоортопедії до Чернігова запрошено фахівця з відділення кісткової онкології Донецького НДІ травматології й ортопедії  Максима Власенка. Оперативне втручання – вкрай складне. Адже коліно – складна анатомічна структура, яка складається з декількох  кісток. Як розповів завідувач відділенням пухлин голови, шиї та грудної клітки Олександр Колотило, хвора майже п’ять років поспіль відчувала страшний больовий синдром, ходила на допоміжних засобах і впродовж останніх двох років жила на знеболювальних препаратах. Обстеження підтвердили, що в жінки прогресує деформуючий артроз колінного суглоба. Тож пацієнтці й було запропоновано зробити ендопротезування – тим самим покращити якість життя. Сучасні імпланти, виконані з титану або поліетилену, мають термін служби до 20−30 років і дозволяють пацієнтові зберігати нормальну рухову здатність і вести повноцінне життя без обмежень фізичної активності. 

−У даному випадку пацієнтці проведено оперативне втручання, під час якого вдалося зберегти всі кісткові структури, прибрати лише головки стегнової та великогомілкової кісток. Кістки були з’єднані спеціальними суглобними трансплантатами – ендопротезами. На той час, коли пацієнтку перевели до звичайної палати, вона вже змогла самостійно стояти і робити перші кроки. Наразі триває період реабілітації, – прокоментував Олександр Колотило.

Довідково:

Деформуючий артроз колінного суглоба – захворювання хронічне, воно поступово й неухильно прогресує, погіршуючи якість життя тих, хто їм страждає. Серед захворювань опорно-рухового апарату є найпоширенішим. В основі його лежать зміни гіалінового хряща, завдяки якому забезпечується рухливість дотичних поверхонь суглоба і зменшується тертя між ними. Із виникненням захворювання цей хрящ стоншується і руйнується, зникаючи з часом повністю. Це призводить до оголеннякістки, через чого вона розростається й утворює шипи. В результаті цих процесів коліно деформується. Звідси й походитьназва «деформуючий артроз». Часто пацієнти називають свою хворобу «відкладенням солей», що помилково. Дійсно процесивідкладення солей кальцію часто мають місце при артрозі, але не вони є виною розвитку патологічного процесу.