Гематологи вкотре шукали панацею від раку

Лікарі-гематологи Чернігівського обласного онкологічного диспансеру відмітили високий пізнавальний рівень  дводенної науково-практичної Всеукраїнської конференції «Плазмоклітинні неоплазії: клініка, діагностика та лікування», яка відбулася 19 та 20 жовтня в містечку Яремче, що на Івано-Франківщині. На цьому наголосила  завідувачка гематологічним відділенням онкодиспансеру Алла Нагорна.

Організаторами заходу виступили НАМН та МОЗ України, ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України та  ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет». Загалом у заході взяли участь 82 учасники, в тому числі експерти департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій та лікарі-гематологи з 23 областей України, представники фармацевтичних компаній, провідні фахівці профільних інститутів НАМН України, Івано-Франківського національного медичного університету, Інституту Раку МОЗ України.

Впродовж конференції відбулось п’ять сесійних засідань, на яких було представлено 25 доповідей наукових працівників і практичних лікарів, а також нарада обласних спеціалістів, присвячена проблемним питанням гематологічної служби в Україні.

На основі 10-річного моніторингу показників діяльності гематологічної служби представлено матеріал, що свідчить про зростання захворюваності на 38% і поширеності на 75%  парапротеїнемічних неоплазій, основну частку серед яких становить множинна мієлома. Учасників конференції ознайомлено з найновішими досягненнями в діагностиці та моніторингу перебігу множинної мієломи і макроглобулінемії Вальденстрема.

Лекторами показано практичне значення цитогенетичного та молекулярно-генетичного дослідження патологічних клонів для вибору оптимальної лікувальної тактики, а також коагулологічних та імунологічних досліджень з метою прогнозування та запобігання ускладненням, що виникають у процесі цитостатичної терапії.

Значна частина доповідей стосувалася сучасних протоколів лікування парапротеїнемічних неоплазій, у тому числі високодозової хіміотерапії з автотрансплантацією стовбурових гемопоетичних клітин (аТСГК). У той же час учасниками конференції відзначено, що стан надання медичної допомоги хворим на множинну мієлому та інші парапротеїнемічні гемобластози в Україні не відповідає вітчизняним та закордонним стандартам.

Також наголошено на необхідності дотримання рекомендацій щодо лікування пацієнтів у першій лінії з використанням високотехнологічних схем хіміотерапії з наступною аТСГК. Такий підхід дозволить збільшити тривалість та поліпшити якість життя хворих на множинну мієлому.

Цікавим й оптимістичним був блок презентацій нових протипухлинних препаратів, що зареєстровані в Україні або проходять клінічні випробування у вітчизняних та закордонних клініках.