Для тих, хто з нами: щоденник заходу "Школа хірургів: лапароскопія"

Щоденник заходу «Школа хірургії: лапароскопія»

26 вересня

У 9.30 відбулося урочисте відкриття заходу. З вітальним словом до присутніх звернулися: головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, к.м.н., заслужений лікар України, хірург-онкогінеколог Валерій Зуб; заступник головного лікаря з медичної частини, к.м.н., хірург-онколог Григорій Бардаков; завідувач абдомінального відділення з урологічними ліжками, хірург-онколог уролог Роман Цісельський.

У перший день наші курсанти відпрацьовували як базові, так і поглиблені мануальні навички на лапароскопічних тренажерах та прослухали курс лекцій.

Найбільше, чим зацікавилися курсанти, – проблемою ускладнень при проведенні лапароскопії та їхнім кураторством, про що детально розповіла головний лікар Чернігівського лікувально-профілактичного закладу «СімМед», лікар акушер-гінеколог Оксана Луговська. Насичений робочий день завершився теплим спілкуванням колег за дружньою вечерею.

27 вересня

Другий день розпочався з практичних занять в операційних Чернігівського обласного онкологічного диспансеру. Під час надскладної операції – лапароскопічної радикальної пангістеректомії ІVтипу з тазовою лімфодисекцією, яку виконував головний лікар ЧООД, хірург-онкогінеколог, к.м.н. Валерій Зуб пацієнтці, що страждала на захворювання шийки матки, були присутніми лікарі з Мени Ольга Мідянка та Олег Тимошенко.

Паралельно оперував і завідувач онкогінекологічного відділення, к.м.н. Юрій Шень. Хірург-онкогінеколог рятував життя пацієнтці із захворюванням тіла матки, яке супроводжувалося ще й випаданням органу. Під час оперативного втручання жінці виконано лапароскопічну радикальну пангістеректомію І типу та пластичну операцію, а саме – сакроспінальну фіксацію. Переймав досвід оперування лікар із Хмельницького Тарас Єремеєв.

Того ж дня відбулося ще одне оперативне втручання – лапароскопічна двобічна аднексектомія, яку виконав лікар-онкогінеколог Олександр Зуб. Переймав техніку оперування лікар із Мени Олег Тимошенко.

Професійно продуктивний день завершився знайомством курсантів «Школи хірургів: лапароскопія» з Черніговом – містом неперевершених легенд та стародавніх пам’яток. Курсанти взяли участь в екскурсійному турі «Скарби Чернігівщини» − за дві години познайомились з історією Чернігівщини та відвідали найбільш визначні місця нашого міста.

28 вересня

Третій день був не менш динамічним та насиченим! Лікар-хірург із Кропивницького Олександр Соколенко та лікар-хірург із Хмельницького Тарас Єремеєв отримали неоцінений досвід, взявши участь в операції – лапароскопічній радикальній пангістеректомії ІІІ типу з тазовою лімфодисекцією, що її виконував хірург-онкогінеколог, завідувач онкогінекологічного  відділення  Юрій Шень у жінки з приводу захворювання тіла матки.

Надзвичайно цікавою у професійному плані стала діагностична лапароскопія, яку продемонстрував завідувач відділення малоінвазивної хірургії Вадим Корчинський. В операційній опановував лапароскопічну методику лікар-хірург із Корюківки Сергій Милейко.

Ще один урок хірургії було продемонстровано лікарем-онкогінекологом Олександром Зубом під час оперативного втручання пацієнтці зі злуковим процесом та гідросальпінгсом. Жінці виконано лапароскопічний вісцероліз та тубектомію. Олександр Зуб став наставником  для лікаря-гінеколога із Мени Ольги Мідянки.

Насичений день фінішував приємним та незабутнім знайомством курсантів із вечірнім Черніговом – стародавнім містом на Десні.

29 вересня

Суботнього дня, вже зранку, курсанти відвідали операційну Чернігівського лікувально-профілактичного закладу «СімМед», де фахівці продемонстрували досвід виконання малоінвазивних та пластичних оперативних втручань. Потім день спрямував курсантів у новозбудований корпус відділення променевої терапії, де розміщується  лінійний прискорювач Еlekta Infinity, аналогів якому на сьогодні немає в Україні. 

І найприємніший момент – вручення сертифікатів. Радісні миті досягнення хочеться зберегти в пам’яті назавжди та намітити нові вершини, які б дозволили зробити курси цікавішими, пізнавальнішими та максимально практично-орієнтованими.

Епілог

Якщо ти ще не з нами – приєднуйся до нашої команди. Зростай разом із професіоналами! Вдруге «Школа хірургів: лапароскопія» відчинить свої двері вже наприкінці листопада. До зустрічі, однодумці!