"ДІАМАНТОВІ ЯНГОЛЯТА" ЗБИРАТИМУТЬ КОШТИ ДЛЯ ОНКОХВОРИХ ТА НЕДОНОШЕНИХ НОВОНАРОДЖЕНИХ ДІТОК

Шістнадцятого грудня  командою ГО КТО «Академія Зірок» буде реалізовано перший зимовий різдвяний благодійний бал-аукціон «Діамантові Янголята» у концерт-холі комплексу «Градецький», де буде представлено як дитячі роботи для продажу (картини та янголята, виготовлені власноруч малечою), так і майстерно написані яскраві картини професійних художників. Початок заходу – о 18.00. Відомо, що у світському благодійному paty  візьмуть участь представники влади, депутати всіх рівнів, бізнес-еліта, лікарі,  митці і люди, які вболівають за долю та здоров’я  населення Чернігівщини.   

Метою проекту є збір коштів на потреби відділення  анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для новонароджених та недоношених новонароджених дітей Чернігівської обласної дитячої лікарні та на додаткове обладнання для повноцінного функціонування лінійного прискорювача  в  Чернігівському обласному  онкологічному диспансері.

Як зазначив у своєму слові головний лікар Чернігівського обласного онкодиспансеру  Валерій Зуб, щорічно близько 2000  пацієнтів потребують променевого лікування. Втім на сьогодні диспансер має лише два морально застарілі апарати іонізуючого опромінення, що працюють на кобальті, заміна якого кожні два роки коштує 10 млн. грн. Тому саме лінійний прискорювач зможе замінити із суттєвими перевагами ці апарати, адже він сам може генерувати радіоактивний промінь необхідного походження, діаметру і напрямку дії. І хоча прискорювач уже придбано, але для його повноцінного функціонування необхідно ще 4 млн. грн.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко акцентував увагу, що на підтримку онкодиспансеру 20 листопада стартував благодійний марафон «Промінь надії».  До благочинної акції  активно долучилися різні організації та заклади.  Дізнавшись про цей захід людяності, ГО КТО «Академія Зірок» запропонувала спільне партнерство. Крім того, до благодійної акції приєдналася Національна спілка художників України (презентовано 19 полотен) та Чернігівське об’єднання художників «Деснянська палітра» (подаровано 20 картин).

Президент міжнародного історичного благодійного дитячо-казково-зимового фестивалю краси, творчості й таланту «Княжна і Княжич Київської Русі» і благодійного зимового балу-аукціону Янітта Мушинська доповіла, під час балу вирішили скомбінувати одразу два благодійних напрямки – кошти від реалізації дитячих лотів (разом із душевним теплом юних виконавців) підуть на потреби дитячої лікарні. А  вся сума від реалізації майже сорока представлених картин професійних художників (в тому числі, і чернігівських) буде направлена на рахунок онкологічного диспансеру, який отримає додаткові фінансові можливості для повної реалізації програми встановлення лінійного прискорювача.

Завідувач  відділення інтенсивної терапії новонароджених і недоношених дітей Чернігівської обласної дитячої лікарні Михайло Клим констатував, що медицина нині вартісна, хоча й лікарі роблять усе можливе для життя людей, але апаратура і витратні матеріали дорогі, тому дітки потребують спонсорських коштів, сподіваючись на які і організовано означений благодійний аукціон. 
Також він наголосив, що усі працівники обласної лікарні долучилися до благодійності і перерахували свої денні заробітки на користь онкодиспансеру.
Голова ГО КТО «Академія Зірок» Марія Панкратьєва висловила сподівання на ефективність запланованого заходу–  від чого і хворих діток стане менше, і дорослі онкохворі отримають надію. 
 

За інформацією прес-центру «Чиста політика»