ЧОЛОВІКИ! ПІДТРИМАЙТЕ МОВЕМБЕР - ПЕРЕВІРТЕ СВОЄ ЗДОРОВ”Є

А ви долучаєтеся до Мовембер? Мовембер або “Вусопад” – це щорічна акція, що триває упродовж листопада в усьому світі: чоловіки відрощують вуса, щоби підвищити обізнаність оточуючих про проблему раку простати та інших чоловічих хвороб. Небайдужі роблять пожертви на вивчення і боротьбу з цими недугами. Місяць боротьби з раком простати в Україні ініціював цьогоріч Національний Інститут Раку.

Рак простати входить у п’ятірку хвороб, які найчастіше стають причиною смерті чоловіків у всьому світі, — за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я.

— Що більше ви знатимете про це онкологічне захворювання і чим уважніше ставитиметесь до свого здоров’я, тим більше шансів подолати цю хворобу. Це особливо актуально для українських чоловіків, адже в нас невисокий рівень самозвернень та немає культури профілактичних оглядів в уролога – у поєднанні з безсимптомністю раку простати на ранніх стадіях це часто призводить до того, що хворобу виявляють вже на метастатичних стадіях, — говорить головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб. 

За словами завідувача абдомінального відділення з урологічними ліжками Романа Цісельського, отримати інформацію про те, що таке рак простати, як його виявити, на які симптоми звернути увагу, хто належить до групи ризику, які є види лікування, і — що важливо — які запитання поставити лікарю, якщо у вас виникли підозри щодо раку простати або цей діагноз підтвердився, можна, звернувшись до лікарів-онкологів Чернігівського обласного онкологічного диспансеру.