
Чернігівський обласний онкологічний диспансер плідно працює над тим, щоб отримати сертифікат системи менеджменту якості. Робота над масштабним проектом стартувала у липні минулого року, наразі онкодиспансер перебуває на фінальному етапі оцінювання – сертифікаційному аудиті, який здійснює команда експертів ДП «Державний медичний центр сертифікації» МОЗ України.
Як зазначив важливість такого кроку головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, у сучасних ринкових умовах сертифікат ISO 9001 − своєрідна перепустка компанії в міжнародне бізнес-співтовариство, він вважається у світі добрим діловим смаком і свого роду візитівкою якості.
– Адже отримання сертифікату ІSО 9001 дає значні переваги: як гарант якості та стабільності, він створює позитивний вплив на формування громадської думки про становище підприємства на ринку послуг, і як наслідок – підвищує конкурентоспроможність закладу.
Як прокоментував доктор медичних наук, професор, головний аудитор Державного медичного центру сертифікації МОЗ України Андрій Котуза, застосування вимог стандарту ISO 9001 у системі управління онкодиспансеру допоможе вирішити низку внутрішніх та зовнішніх питань, зокрема: покращити якість надання медичних послуг, тим самим – підвищити рівень задоволеності пацієнтів, конкурентоспроможність медичного закладу на внутрішньому, а надалі – й на зовнішньому ринках:
– Сертифікаційний аудит здійснюється для того, щоби група незалежних аудиторів знайшла підтвердження, що система менеджменту якості в онкодиспансері розроблена, впроваджена і функціонує. Мета проекту полягає у зменшенні ролі людського фактору та кількості ускладнень, будь-якого іншого негативу в роботі закладу.