ЧЕРНІГІВСЬКІ ОНКОХІРУРГИ РОБЛЯТЬ УНІКАЛЬНІ ОПЕРАЦІЇ

Тільки торік, як поінформував журналістів на прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру заслужений лікар України Валерій Зуб, проведено понад 8 тисяч операцій різного ступеня тяжкості.

Валерій Зуб

Серед них – надскладні та унікальні оперативні втручання, які не практикують онкохірурги інших лікувальних закладів. Тому до Чернігова їдуть пацієнти з інших областей (і навіть безнадійно хворі).

– Наші хірурги оперують за найсучаснішими технологіями, – зазначив Валерій Олексійович. – Минулого року проведено майже 200 лапароскопічних операцій. Почали робити великі та розширені лапароскопічні оперативні втручання, проведення яких донедавна вважали неможливим в Україні. Чернігівські онкохірурги їх практикують. Десь кожна четверта гінекологічна операція зроблена лапароскопом. Дві третини операцій на нирках здійснюються із збереженням цього органу – видаляється тільки пухлина.

 

За словами Валерія Зуба, у диспансері вже провели більше двадцяти онкоортопедичних операцій, що раніше було із сфери фантастики. Звичними стають торакотомія і торакоскопія, трепанобіопсія. Розширить можливості хірургів і введення в дію лінійного прискорювача, кошти на придбання і встановлення якого збираються, без перебільшення, усім миром.До речі, торік Чернігівський онкодиспансер набув міжнародного визнання – став дійсним членом CEEGOG (Асоціації онкогінекологів Центральної та Східної Європи). Це єдиний диспансер у переліку членів асоціації та четвертий український лікувальний заклад у її складі.

Серед головних критеріїв відбору були і кількість та складність здійснених оперативних втручань протягом п’яти останніх років, тяжкість післяопераційних ускладнень, використання прогресивних методик лікування та їх доступність для пацієнтів. Чернігівський онкологічний диспансер показав найвищі результати виконання складних операцій з лапароскопічним доступом і відзначений за високий рівень надання хіміотерапевтичного та променевого лікування.

Ольга ЧЕРНЯКОВА