БОРОДАТІ ОНКОЛОГИ: МАЙЖЕ 40% ОНКОЛОГІЧНОЇ ПАТОЛОГІЇ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ

У світі oнкологічні захворювання поступаються лише кардіологічним. На Чернігівщині в переліку захворювань онкологія займає четверте місце.

Щорічно в Чернігівській області реєструється близько чотирьох тисяч нових випадків раку. Майже третина з цього числа припадає на обласний центр. За статистикою, дві тисячі наших земляків, де питому вагу складають люди працездатного віку, ця страшна хвороба забирає назавжди. До того відомий факт: смертність чоловіків від раку перевищує жіночу вдвічі.

Четвертого лютого для онкологів – особлива дата. Адже цього дня медична онкологічна спільнота вкотре намагається привернути увагу кожного з нас до проблем лікування раку та наголошує: майже 40% онкологічної патології можна попередити за умови дотримання здорового способу життя та профілактичних заходів.

Рак простати – одна з таких патологій, яку можна вчасно попередити і для діагностики якої не потрібні захмарні кошти. Аналіз крові на простат-спеціфічний антиген загальний (PSA-total) допоможе вчасно діагностувати хворобу. На цьому акцентувала увагу чоловіча половина колективу Чернігівського обласного онкологічного диспансеру під час акції «Лютий – бородатий», що стартувала в рамках Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями. У такий спосіб, змінюючи образ і привертаючи увагу до характерних чоловічих принад, медики-чоловіки вирішили долучити увагу спільноти до проблеми онкозахворювань, зокрема раку простати.

Як зауважив завідувач абдомінального відділення з урологічними ліжками онкодиспансеру Роман Цісельський, на сьогоднішній день така патологія успішно лікується за умови, що вона діагностована на ранніх стадіях захворювання. У таких пацієнтів гарний прогноз щодо одужання. Втім сучасні методи лікування раку простати навіть у занедбаних стадіях захворювання надають можливість значно покращити якість життя.

Як підкреслив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, таким чином ми наголошуємо, що проблема онкології є, вона існує і потребує щоденного вирішення. Своїми діями ми маємо на меті не тільки привернути увагу громадян до захворюваності, а й донести, що рак – це не вирок, більшість патологій, виявлених на ранніх стадіях, успішно лікується.